Rīgas cirks sezonu atklās ar Latīņamerikas ielu stāstu “Somos”

24.08.2021.

Rīgas cirka jaunā sezona tiks atklāta ar apvienības Cie Bêstîa (Francija) izrādi “Somos”. Izrāde būs skatāma 9. un 10. septembrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī.

“Somos” ir enerģisks, pozitīvi uzlādējošs cirka iestudējums visām paaudzēm. Izrāde “Somos” vēsta vienlaikus par ļoti personiskām un vispārcilvēciskām tēmām. Cirka apvienības Cie Bêstîa dalībnieki savos pusaudžu gados auguši vienā un tajā pašā Kolumbijas galvaspilsētas Bogotas apkaimē un kopā piedzīvojuši skarbo ielu dzīvi, kas iemācījusi turēties kopā un citam citu atbalstīt. Par to arī ir šis iestudējums – par iederēšanos un piederību vienai vai citai sociālajai, etniskajai vai reliģiskajai grupai. Akrobāti universālajā cirka valodā uzdod jautājumus par savstarpējām attiecībām: par uzticību, draudzību un mijiedarbību. “Somos” tulkojumā no spāņu valodas nozīmē “mēs esam”. “Mēs, cilvēki, esam blakus. Mūsu ir daudz, un mēs esam atšķirīgi, bet mēs esam kopā,” – vēsta izrāde. “Somos” ir cilvēcību slavinoša izrāde, kas atrodas uz robežas starp cirku un deju – horeogrāfiskie žesti saprotami ikvienā pasaules malā un ikvienā vecumā.

Apvienības Cie Bêstîa dibinātājs ir Vilmērs Markess (Wilmer Marquez). Iepriekš viņš darbojies pasaulē atzītajā cirka apvienībā El Nucleo, kur vairāk nekā 20 gadus Vilmērs kopā ar savu bērnības draugu Edvardu Alemanu (Edward Aleman) bijis saskanīgs akrobātu duets. Abi draugi ir pirmie kolumbieši, kas Francijā absolvējuši profesionālo cirka skolu – Centre national des arts du Cirque de Châlons en Champagne. Projekts “Somos” veltīts mākslinieku bērnības atmiņām, un tajā pieaicināti Vilmēra un Edvarda bērnības draugi. Šobrīd visi mākslinieki dzīvo Francijā un pārstāv Francijā dibinātu apvienību.

Rīgas cirka direktore Liene Pērkone priecājas par jauno sezonu: “Beidzot ir pienācis brīdis, kad varam rīkot izrādi un pēc ilgāka laika dot iespēju skatītājiem klātienē baudīt cirku – patiešām sirsnīgu izrādi, kas runā par visiem saprotamām vērtībām! Cirka ēkas rekonstrukcijas laikā mums ir svarīgi saglabāt kontaktu ar rīdziniekiem un pilsētas viesiem, piedāvājot iespējas redzēt, saprast un apgūt cirku. Tāpēc sadarbojamies ar dažādām pilsētas kultūrtelpām un plānojam izrādes rādīt ārpus cirka ēkas. Rīgas cirka darbība aktīvi turpinās – attīstām un paplašinām cirka skolu, organizējam cirka meistarklases dažādām auditorijām un, protams, rīkojam izrādes.”

Izrāde “Somos” paredzēta no skolas vecuma un būs interesanta gan ģimenēm, gan pieaugušo publikai. Norises vietā tiks organizētas divas skatītāju plūsmas – uz “zaļo” zonu (ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem) parterā un “dzelteno” zonu (ar tiem pašiem zaļās zonas sertifikātiem, kā arī ar testēšanas sertifikātiem; bērniem līdz 12 gadiem (neieskaitot) – bez sertifikātiem)) balkonā. Lūgums, iegādājoties biļeti, izvēlēties savam vakcinācijas statusam piemērotu zonu!

Biļešu iegāde

Šobrīd Rīgas cirka vēsturiskajā ēkā notiek rekonstrukcija, tāpēc līdz 2023. gadam Rīgas cirka organizētās izrādes un viesizrādes notiks dažādās citās Rīgas kultūrtelpās. Savukārt Rīgas cirka skolas nodarbības norisinās Āgenskalnā, Zeļļu ielā 25 (bijušajā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē). Šobrīd ir atvērta pieteikšanās cirka skolas jaunajai sezonai.

7. un 8. septembrī ar VKKF atbalstu Cie Bêstîa pārstāvji vadīs pāru akrobātikas meistarklases skatuves mākslu profesionāļiem (PIETEIKŠANĀS).

Tāpat arī kopā ar Rīgas cirku uz pagaidu telpām Zeļļu ielā pārcēlusies teātra trupa “Kvadrifrons”, kuras izrāžu grafiku var skatīt ŠEIT.