Rīgas cirka skolas izrāde “Jaunā cirka spēle”

09.05.2023.

Rīgas cirka skolas vecāko grupu audzēkņiem nu jau par tradīciju kļuvis veidot semestra noslēguma izrādi. Šogad pirmo reizi esam gājuši mazliet tālāk un izrādes brīnumu aicinām piedzīvot ne tikai audzēkņu ģimenes locekļiem, bet arī mazliet plašākai publikai. Izrādē savīsies teātra un cirka elementi, kā arī disciplīnu dažādība – gaisa akrobātika, žonglēšana, līdzsvars.

19. gadsimta beigās Francijā tika izlaista galda spēle ar nosaukumu “Nouveau Jeu du Cirque” jeb “Jaunā cirka spēle”, ko Latvijā mēs pazīstam ar nosaukumu “Cirks”. Teju ikviens no mums to ir spēlējis un zina, ka uz tās attēloti gan akrobāti, gan dzīvnieki, izpildot sarežģītus trikus. Taču šodien, pēc vairāk nekā 100 gadiem, cirka filozofija un ētika dažādu kultūras procesu ietekmē ir mainījusies. Kā šī spēle varētu izskatīties no mūsdienu perspektīvas – to Rīgas cirka skolas audzēkņi un pasniedzēji sadarbībā ar Jelgavas Jauno teātri kopīgiem spēkiem iedzīvinājuši Rīgas cirka arēnā.

Video atskats: Uvis Leskavnieks

FOTO NO IZRĀDES


Kad: 2023. gada 11. jūnijā plkst. 17.00

Kur: Rīgas cirkā (ieeja pa vārtiem no Merķeļa ielas puses)

Ieteicamais vecums: visai ģimenei

Izrādes garums: aptuveni 50 min

Ieeja: Stundu pirms izrādes cirka pagalmā darbosies cirka skolas aktivitāšu laukums, kurā būs iespējams iemēģināt roku dažādās cirka disciplīnās


Pie ieejas būs iespējams noziedot arī Rīgas cirka skolas atbalsta biedrībai, lai veicinātu cirka skolas un cirka nozares attīstību ilgtermiņā.  Ieskaties, kāda izskatījās Cirka skolas 2022.gada noslēguma izrāde.


Par izrādes radošo komandu: 

Rīgas cirka skolas noslēguma izrāde ir radošs visas komandas kopdarbs.

Cirka skolas audzēkņi: Aleksandrs Priga, Anna Rūta Krieviņa, Anna Tauriņa, Antonija Cimža, Asnate Lepika, Betija Krole, Evelīna Neļķe, Gustavs Lorencs, Jānis Kuplais, Klāvs Erķis, Kristiāna Mitrofanova, Līva Briska, Loreta Freivalde, Māra Semaško, Māra Sproģe, Marta Gabriela Kaire, Marija Fedorova, Mia Kovaca, Nele Karlsberga, Nellija Šāvēja, Nora Lipska, Patriks Brauers, Rūdolfs Stumburs, Zane Amēlija Sīpola, Zane Purvišķe

Jelgavas Jaunā teātra aktieri: Anna Marija Ozola un Juris Bandenieks

Režisore: Antra Leite-Straume

Cirka skolas treneri: Maija Sukute un Dmitrijs Pudovs

Producenti: Marī Sanžarevska un Luīza Frančenko

Kostīmu māksliniece: Renāte Bāliņa

Muzikālais noformējums: Paulis Straume


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.