Foto: Cirka skolas audzēkņu izrāde

13.06.2023.

Cirka skolas pirmā publiskā izrāde godam aizvadīta – 11. jūnijā atjaunotajā Rīgas cirka arēnā uzstājās Rīgas cirka skolas audzēkņi vecumā no 11 līdz 18 gadiem. Izrādē “Jaunā cirka spēle” pārstāvētas dažādas cirka skolā apgūstamās cirka disciplīnas – gaisa akrobātika, līdzsvars (vienriteņi), žonglēšana un akrobātika. “Jaunā cirka spēle” tapusi, cirka skolas pasniedzējiem un audzēkņiem sadarbojoties ar Jelgavas Jaunā teātra režisori Antru Leiti-Straumi, aktieriem Juri Bandenieku un Annu Mariju Ozolu, kā arī citiem skatuves mākslas profesionāļiem. Izrāde piemērota dažādu vecumu auditorijām, īpaši ģimenēm.

VAIRĀK PAR IZRĀDI

 


Video atskats: Uvis Leskavnieks


Rīgas cirka direktore Māra Pāvula uzsver: “Nākotnes mākslinieku paaudzei ir vieta, kur viņi var uzstāties – tajā pašā cirka arēnā, kurā redzamas pasaules cirka mākslinieku viesizrādes. Mums ir iespēja redzēt, kā top un veidojas Latvijas laikmetīgā cirka nākotne.”

Rīgas cirka skolas vadītāja un izrādes producente Marī Sanžarevska stāsta: “Cirks nav tikai fiziskas prasmes – tas ir arī mākslinieciskais redzējums un spēja uzrunāt publiku. Cirka skolas bērni apgūst darbu komandā, empātiju un sadarbību ar citiem skatuves partneriem. Šī izrāde ir arī pienesums Latvijas cirka režijas jomā – tā kā Latvijā nav cirka režisoru, šī ir pieredzes paplašināšanas iespēja citu skatuves mākslu režisoriem un jaunajiem profesionāļiem. Sadarbība ar Antru Leiti-Straumi izdevās ļoti veiksmīga, jo viņai ir pieredze darbā ar bērniem un jauniešiem, kā arī interese par jauniem izteiksmes veidiem.”