Rezidenču programmā māksliniece Gudruna Holka

17.12.2018.

No 29. decembra Rīgas cirka rezidenču programmas ietvaros pie projekta “Set Sound To Riga Circus” darbosies skaņas un performanču māksliniece no Dānijas Gudrun Holck. Autore strādā ar dažādām mākslas formām, kuru pamatā ir vokāls.

Savas koncepcijas “Viss sākas ar dziesmu” ietvaros 2011. gadā viņa radīja sešu stundu garu performanci Dānijas Nacionālajam muzejam Kopenhāgenā, iekļaujot tajā īpaši muzejam veidotas jaunas kompozīcijas. Tas bija sākums “Set sound to…” koncepcijas izveidei, kuras ietvaros radīti jau vairāk kā 10 mākslas darbu, tostarp vairāk kā 100 performances. Rīgas cirka rezidencē Gudrun Holck darbosies kopā ar Latvijas mākslinieci Evu Vēveri. Abu mākslinieču kopdarbu paredzēts parādīt Rīgas cirkā nākamā gada vasaras sākumā.

Divus gadus Gudrun Holck bijusi Baltijas jūras Kristensjo (Christiansø) salas rezidences māksliniece, veidojusi koncertus un dažādas performances vasaras periodā. Holck izlaidusi divus mūzikas albumus “Stærk” un “Muse” un atsevišķus mūzikas video/filmas. Ar saviem skaņdarbiem uzstājusies Mali, Ganā, Burkinafaso, Grenlandē, Zviedrijā, Norvēģijā, Meksikā, Bulgārijā, Sīrijā, Irākā, Turcijā, Krievijā.

Vairāk informācijas: http://musicistheweapon.dk/

 

Rezidences rezultāts Rīgas cirkā:

 

Ieskats abu mākslinieču pēdējā kopdarbā – projektā, kas norisinājās Kopenhāgenā:

Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi būt par jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju. Tā paredzēta māksliniekiem, kuri vēlas strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām vai site-specific projektiem, kas saistīti ar Rīgas cirku.

Atbalsta: Ziemeļvalstu un Baltijas mobilitātes programma