“Race Horse” futūristiskā izrāde “O’DD”

01.02.2022.

Futūrisks un riska pilns piedzīvojumu stāsts par cilvēcību un gravitāciju – apvienības “Race Horse Company” (Somija) suģestējošais iestudējums “O’DD”. Neticama izrāde, kas pārsteigusi un sajūsminājusi daudzus kritiķus un skatuves mākslas cienītājus – par batutu burvi dēvētais Rauli Dālbergs sadarbībā ar titulēto horeogrāfu  Jarko Mandelinu, skaņu cilpu meistaru Miro Manteri un gaismu mākslinieku Jeri Monkonenu ir radījuši izrādi, kas mūs aizved uz citu dimensiju. 


2022. gada 5. un 6. aprīlī plkst. 20.00

VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2).

Izrādes garums: 52 min

Ieteicamais vecums: 12+ (izrādē redzams kailums)

PIRKT BIĻETES


Par izrādi

Neparasta un fascinējoša izrāde par indivīda un visas cilvēces evolūciju – stāsts par kailas, nevarīgas kūniņas pārdzimšanu krāšņā tauriņā. Batuti, akrobātikas bumbas un dažādi citi skatuves rekvizīti rada citas – mums nepazīstamas – telpas gravitācijas sajūtu un arī skatītājiem liek sajusties mazliet lidojumā.

O’DD ir suģestējoša laikmetīgā cirka izrāde – cilvēces piedzīvojumu stāsts caur gravitācijas prizmu. ŠĪ tik ļoti fiziskā akrobātikas soloizrāde spēlējas ar fizikas likumiem, līdz tos salauž, lai radītu jaunu realitāti. Caur bezvārdu akrobātisko kustību indivīds it kā tiek izgudrots no jauna – brīvs no kolektīvās pagātnes un ierobežojumiem.

Sci-Fi iedvesmotā izrāde “O’DD” (2020) paredzēta pusaudžu un pieaugušo auditorijai un ies pie sirds kā cirka, tā arī dejas, mūzikas un performances mākslas auditorijai.

Izrāde ir pārsteigusi daudzus kritiķus, cirka festivālu rīkotājus un apmeklētājus – nereālā, sapnim līdzīgā vide, kontrastainās krāsas (gaismas), un ķermeņu kustību likumi, kas šķiet pieredzēti tikai fantastikas filmās. Dālberga izrādē no batutiem, vingrošanas bumbām un dažādiem citiem rekvizītiem uz skatuves radīta vesela antigravitācijas pasaule. “O’DD” ir izrāde par indivīda un cilvēces transformāciju, un atbilstoši kūniņas-tauriņa scenārijam sākas lēni un mazliet miegaini, bet pēcāk attīstās par varenu un dinamisku savu spēju un apkārtējās vides izpēti.

Kailums, kas redzams izrādes sākuma ainā, simbolizē piedzimšanu, no kuras tālāk attīstās kā indivīds, tā civilizācija.

Izrādes režisors un mākslinieks Rauli Dālbergs (Rauli Dahlberg) iedvesmu izrādei smēlies zinātniskās fantastikas grāmatās un filmās. Veidojot šo izrādi, viņš tiecies cirka valodā atainot stāstu, kurā nebūtu nekādu ierobežojumu. Pie šīs idejas par darbu, kurā attainot cilvēku izaugsmi personīgā un universālā līmenī, Rauli sāka strādāt jau 2012. gadā, bet ideju realizēja tikai 2020. gadā.

“O’DD” ir soloizrāde, bet Dālbergam uz skatuves pievienojas arī mūziķis un dzīvo cilpu (live-looping) meistars Miro Mantere, kura kompozīcijas un vairāki paštaisīti instrumenti rada atmofērisku skaņu panorāmu, kurā atvēlēta vieta improvizācijai un abu mākslinieku interakcijai. Veidojot izrādi Dālbergs ir arī sadarbojies ar tituliem un apbalvojumiem bagāto horeogrāfu Jarko Mandelinu (Jarkko  Mandelin) un rezultātā izrādē redzama īpaša valoda, kas atrodas pa vidu starp cirku un deju. Īpašu, sirreālu atmosfēru piešķir arī Jeres Monkonena (Jere Mönkkönen) gaismu dizains.

Par apvienību “Race Horse Company”

Apvienība dibināta 2008. gadā ar mērķi radīt laikmetīgā cirka izrādes bez robežām un kompromisiem.  “Race Horse Company” izrādēm raksturīgas augstas akrobātiskās prasmes, haosa estētika, melnais humors un negaidītība. “Race Horse Company” iestudējumos nereti tiek balansēts starp  patiesu briesmu iespējamības spriedzi un komēdisku atbrīvotību. Viņu starptautiski pazīstamākās izrādes ir “Petit Mal” un “Super Sunday”. Jau dažus gadus pēc dibināšanas mākslinieki kļuva pazīstami starptautiskajā arēnā, no “Somijas cirka skatuves vislabāk glabātā noslēpuma” ātri vien kļūdami par vienu no pieprasītākajām Somijas apvienībām.

 

BIĻETES ŠEIT

COVID-19 INFORMĀCIJA

NO 1. APRĪĻA LATVIJĀ, APMEKLĒJOT PASĀKUMUS, NAV PRASĪBAS UZRĀDĪT VAKCINĀCIJAS QR KODUS UN VALKĀT MASKAS. IZRĀDE PIEEJAMA VISIEM INTERESENTIEM.