Atvērta pieteikšanās uz “Cirks klimatam” laboratorijām martā

16.01.2023.

Rīgas cirka starptautiskā projekta “Cirks klimatam” radošā komanda aicina jauniešus vecumā no 14 līdz 18 gadiem pieteikties uz vienu no projekta mākslas aktīvismam veltītajām laboratorijām #4 vai #5 ar tēmām: “Kustība, vide un aktīvisms”, kuras norisināsies šī gada martā.

Šoreiz īpaši aicinām pieteikties jauniešus no Kurzemes.


Laboratorija #4: Kustība, vide un aktīvisms
Kur: Dundagas pils, Talsu novads
Kad: 2023. gada 10. – 13. marts

Laboratorija #5: Kustība, vide un aktīvisms
Kur: Laidu muiža, Kuldīgas novads
Kad: 2023. gada 15. – 18. marts

Vietu skaits ierobežots
Pieteikšanās: līdz 2023. gada 19. februārim


Arī šajās laboratorijās, līdzīgi kā oktobrī, būs iespēja iepazīt un apgūt cirka, dejas un teātra tehnikas, piedalīties diskusijās par klimata pārmaiņu jautājumiem un uzzināt vairāk par iespējamiem risinājumiem, kā arī piedzīvot, kā dalībnieku radošās idejas pārtop cirka izrāde!

  • Laboratorijās sagaidāmas pastaigas dabā ar prāta un ķermeņa vingrinājumiem, fiziskie treniņi, kā piemēram, grupu vai deju akrobātika, žonglēšana un dažādas spēles.
  • Caur radošiem uzdevumiem varēsim uzzināt vairāk par to, kas ir laikmetīgais cirks, kopīgi pētot un strādājot ar cirka māksliniekiem.
  • Tāpat runāsim un dalīsimies ar pieredzi un informāciju par aktīvismu, ne tikai par to kādas norises ir redzētas citās valstīs, bet arī ar vieslektora palīdzību uzzināsim, kā jauniešu aktīvisms darbojas Latvijā un kādas iespējas ir ikkatram no mums iesaistīties!

Tas viss, lai satiktos un kopējiem spēkiem radītu ilgtspējīgai nākotnei!

Laboratorijas vadīs laikmetīgā cirka un dejas mākslinieki no “Acting for Climate“ (Norvēģija), Amunds Bentsens, Emma Langmoena, Abigeila Vinsvolda un Mikēle de Riu kopā ar cirka un dejas māksliniekiem no Latvijas: Aleksejs Smolovs, Alise Bokaldere un Maija Sukute, kā arī komponists Kaspars Kurdeko.


Pieteikšanās noteikumi un informācija:

Kam: Jauniešiem no 14 – 18 gadiem

Lai pieteiktos lūdzam sagatavot un pievienot īsu video (ne garāku par 90sek), kurā tu parādi savu interesi saistībā ar klimata pārmaiņu tēmām tādejādi parādot savu motivāciju piedalīties laboratorijā. Lūgums video saturu veidot angļu valodā.

Ko būtu vēlams iekļaut video:

 

Veidojot video parādi mums savu interesi saistībā ar klimata pārmaiņu tēmām un savu motivāciju piedalīties laboratorijā.

1. Iepazīstini ar sevi (vārds, no kurienes esi, kādēļ vēlējies pieteikties laboratorijai)

2. Parādi mums, kas tev īpaši rūp saistībā ar vides un klimata problēmām vai ar to saistītiem risinājumiem? Vai ir kas tāds, ko tu jau tagad dari, lai palīdzētu sakārtot vidi un saudzētu dabu?

Atbildes uz šiem jautājumiem var būt radošā un brīvā formātā, taču video jābūt angļu valodā un tev jābūt video autoram.

Tā kā laboratoriju darba valoda ir angļu, lūgums arī uz visiem pieteikšanās anketas jautājumiem atbildēt angliski.


Vietu skaits ir ierobežots
Pieteikšanās: līdz 2023. gada 05. februārim
Pieteikšanās anketa: ŠEIT

Dalībniekiem tiks nodrošināta dzīvošana, ēšana, transports un aktivitātes.
Dalība laboratorijā ir bez maksas.

Skolotāji, vecāki, jauniešu organizāciju darbinieki – šī ir lieliska iespēja jūsu jauniešiem!

Seko līdzi jaunumiem: Instagram, TikTok


”Rīgas cirka” veidotais projekts Cirks klimatam tapis sadarbībā ar “Acting for Climate”. Projekta galvenais mērķis ir Latvijas reģionos radīt telpu, kurā satikties jauniešiem, māksliniekiem un vides ekspertiem, lai sadarbojoties izprastu un apgūtu mākslas aktīvismu kā radošu procesu un iespējamu reakciju uz klimata pārmaiņām.

Vairāk par projektu ŠEIT

Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem ŠEIT