MEKLĒJAM MĀKSLINIEKUS

01.06.2022.

VSIA „Rīgas cirks” kopā ar partneri no Norvēģijas – ilgtspējīgu cirka kompāniju „Acting for Climate” – līdz 2023. gada 31. maijam īstenos projektu “Cirks klimatam” un tā ietvaros meklē māksliniekus.

Par projektu:

Projekts aktualizē vides aizsardzības, ilgtspējības un ekoloģijas tēmas jauniešu vidū. Tajā satiksies laikmetīgā cirka un komiksu māksla, kā arī inovatīvās tehnoloģijas, caur kuru jaunieši Latvijas reģionos strādās kopā, lai pētītu jautājumus par klimata pārmaiņām, vides aizsardzību un mākslas aktīvismu.

Projekta laikā vairākās radošās laboratorijās mākslinieki, eksperti, vietējie profesionāļi no reģioniem kopā ar jauniešiem pētīs un apskatīs problēmjautājumus un idejas, kas saistās ar mākslas aktīvismu. Kā radoši reaģēt uz klimata pārmaiņām būs projekta vadmotīvs.

Šo darbnīcu radītais saturs tiks izmantots par iedvesmas avotu īpaši videi (site-specific) radītā cirka izrādē, kuru veidos un izpildīs cirka un citu disciplīnu mākslinieki no Latvijas un Norvēģijas.

Meklējam māksliniekus – dejotāju un komponistu/mūzikas autoru, kuri strādātu kopā ar norvēģu un latviešu cirka māksliniekiem, iesaistītos projekta aktivitātēs visa gada garumā dažādos Latvijas reģionos (konkrētos laika periodos), kā arī izrādes veidošanā un izrādīšanā 2023. gada pavasarī Rīgā.

Projekta aktivitātes paredzētas 2022. gada jūlijā un oktobrī, kā arī 2023. gada pavasarī (marts – maijs).

Iesniedzamie dokumenti:

  • īss apraksts par sevi un par motivāciju piedalīties šajā projektā – līdz 3600 zīmēm
  • iepriekšējo darbu/projektu (izrāžu, mūzikas) portfolio

Pieteikšanās līdz 17.06., rakstot un sūtot informāciju uz: ieva.ozolina@cirks.lv

Vairāk informācijas par projektu šeit.


Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 231 636 eiro.

Projekts Nr.EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.