Machine de Cirque “Ghost Light”

15.03.2022.

Latvijā jau iemīļotā kanādiešu cirka mākslinieku apvienība “Machine de Cirque” atgriežas Rīgā – 5. un 6. jūnijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī viņi viesosies Rīgā ar atsperdēļa izrādi “Ghost Light”. Šī ir izrāde par pasaules cēloņsakarībām – par krišanu un lidošanu, par gaismas uzvaru pār tumsu.


Kad: 2022. gada 5. un 6. jūnijā plkst. 19.00

Kur: Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī (Kaļķu iela 16, Rīgā).

Izrādes garums: 60 min

Ieteicamais vecums: visiem vecumiem (līdz 3 gadiem, ieskaitot, bērns var sēdēt klēpī un neiegādāties atsevišķu sēdvietu)


Foto (izņemot spoku gaismu): Loup-William Théberge un Emmanuel Burriel

PAR IZRĀDI

Iedomājieties teātri: aizveras priekškars, skatītāji un personāls dodas mājup! Teātris iegrimis tumsā. Teātra zālē palikusi vien dežūrgaisma, angliskajās zemēs dēvēta arī par “spoku gaismu” (ghost light). Spoki tiecas pēc šīs gaismas un kāpj uz skatuves paši ar savu izrādi… Šī senā, angļvalodīgajā telpā pazīstamā leģenda iedvesmojusi “Machine de Cirque” māksliniekus radīt “Ghost Light”. Starp realitāti un mistiku – tāda ir šī izrāde – sirsnīgs veltījums draudzībai un skatuvei. Maksims Lorēns (Maxim Laurin) un Igo Dario (Ugo Dario) mūs ieved valdzinošā stāstā, kurā satiekas akrobātiskā meistarība, horeogrāfija, spokainās gaismas, ēnas un atmosfēriska mūzika.

Izrādes galvenā disciplīna – rotējošs atsperdēlis.

Spēkā ir cēloņsakarība – ja viens krīt, otrs lido. Viņi izjūt gan lidojuma bezrūpīgo burvību, gan jūt tuvojamies neizbēgamo kritiena brīdi. Maksims un Igo kā akrobātu duets kopā uzstājas jau teju 15 gadus, un abi kopā pat atsperdēļa disciplīnā (teeterboard) uzstādījuši Ginesa rekordu – apmetuši pasaulē lielāko skaitu pēc kārtas veikto atmugurisko salto. “Ghost Light” ir satriecoša izrāde, kas apvieno elpu aizraujošus akrobātu trikus un dvēselisku stāstu.

“Ghost Light” ir satriecoša izrāde, kas apvieno elpu aizraujošus akrobātu trikus un dvēselisku stāstu. Atsperdēlis simbolizē cilvēku mijiedarbību – šīs “šūpoles” dzen viņus te lidojuma eiforijā un bezsvara vieglumā, te kritiena bīstamajās ķetnās. Lai pastāvētu lidojums, ir jābūt arī kritienam un otrādi. Atrodoties uz atsperdēļa, abi ir tandēms – pilnībā atkarīgi viens no otra. Ja viens nokāpj no dēļa, tad otrs nespēj piezemēties. Ja viens grib lidot, otram viņam ir jāpalīdz. Mākslinieki burtiskā nozīmē viens otram uztic savu dzīvību.

https://vimeo.com/400993459

PAR CIRKA APVIENĪBU “MACHINE DE CIRQUE”

Apvienība “Machine de Cirque” dibināta 2013. gadā Kvebekā, Kanādā. Maksims Lorāns un Igo Dario kopā ar vēl četriem kolēģiem ir apvienības līdzdibinātāji.

Jau ar savu pirmo paštitulēto izrādi “Machine de Cirque”, mākslinieki ieguva pasaules atzinību kā kritiķu, tā skatītāju aprindās. Izrāde ir tikusi spēlēta vairāk nekā 700 reizes Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā, un to ir noskatījušies vairāk nekā 300 000 skatītāju, tostarp arī Rīgas publika, kam krāšņo un humora pilno “Machine de Cirque” izrādi bija iespēja noskatīties 2019. gada nogalē VEF Kultūras pilī .