Joana Buržuā izrāde “Krītošais”

10.05.2023.

Centrbēdzes spēks, rotācija, un zemestrīces cienīgas svārstības – franču laikmetīgā cirka superzvaigznes Joana Buržuā jaunākā izrāde “Krītošais” Rīgas cirkā!


Kad: 17. jūnijā plkst. 19.30

Kur: Rīgas cirkā (Merķeļa 4, ieeja pa sarkanajiem vārtiem)

Izrādes garums: 60 min (bez pārtraukuma), pasākuma garums – 90 min

Ieteicamais vecums: 10+


Par izrādi “Krītošais”

Gaisā rotējošo plāksni apdzīvo seši “iemītnieki”, kas cīnās ar centrbēdzes spēku, pielāgojas, sadodas rokās, konkurē, padodas, mīl un niknojas. Uz šīs plakanās “zemeslodes” darbojas fizikas likumi, notiek līdzsvara meklējumi un reizēm pat viss sagriežas šķērsām un jādomā par pasaules vai sevis paša glābšanu. Vai izvairīties no kritiena ir iespējams?

Mūsdienu cirka pasaules zvaigznes Joana Buržuā (Yoann Bourgeois) jaunākā izrāde “Krītošais” (“The One Who Falls”/”Celui qui tombe”) Rīgā. Vienīgā publiskā izrāde Latvijā – 17. jūnijā plkst. 19.30 Rīgas cirka arēnā.

Par cirka mākslinieku un režisoru Joanu Buržuā

Joans Buržuā ir starptautiski atzīts cirka un kustību mākslinieks, kas slavens ne tikai cirka pazinēju aprindās, bet arī digitālajā vidē – iespējams, būsiet redzējuši fragmentus no viņa slavenās kāpņu performances:

2010. gadā Joans nodibinājis savu cirka apvienību Compagnie Yoann Bourgeois. Saņēmis slavējošus vārdus gan no “The New Yorker”, kas uzteicis gan viņa akrobātiskās, gan komiķa dotības, gan no daudziem citiem skatuves mākslu apskatniekiem visā pasaulē.


Izrādes veidotāji

Yoann Bourgeois – koncepts, režija un scenogrāfija

Marie Bourgeois, Julien Cramillet, Jean-Yves Phuong, Sarah Silverblatt-Buser, Agnès Canova, Kerem Gelebek – skatuves mākslinieki

Marie Fonte – režisora asistente

Caroline Blanpied, Jean-Baptiste Veyret-Logerias – balss

Adèle Grépinet – gaismu māksliniece

Antoine Garry – audio noformējums

Tania Volke –  Skaņa

Ginette / Sigolène Petey – tērpu mākslinieki

Julien Soulatre – tehniskais direktors

Etienne Debraux –  skatuves menedžeris

Magali Larché – gaismu mākslinieks


Pilnas cenas biļetes – no 20 EUR. No 1. jūnija biļešu cena pieaugs.


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.