Izstāde “Pasūtījums”

07.01.2020.

Marta Trektere (Elīna Vītola, Amanda Ziemele) — Pasūtījums

 

“Pasūtījums” ir otrā izstāde Rīgas cirka ziloņu zāles jaunās sezonas izstāžu ciklā, kurā skatieniem pakļausies dažādu autoru sadarbības projekti. Mākslinieki veido personālizstādes – grupas izstādes hibrīdu, kurā mākslinieks pārņem kuratora funkcijas un savā mākslinieciskajā iecerē patvaļīgi iesaista arī citus autorus. Izgājšreiz redzējām Ievu Putniņu par Kasparu Groševu un resnos rūķus par Ņūdžērsijas ausīm, šoreiz Marta Trektere pasūtījusi izstādi izgatavot Elīnai Vītolai un Amandai Ziemelei, tādējādi pavisam nojaucot autorības robežas un ierasto mākslas darbinieku lomu sadalījumu.

Marta Trektere ir Rīgā dzīvojoša performanču māksliniece, rakstniece un neatkarīga kuratore. Pašlaik vada mākslinieku veidoto galeriju 427. Trekteres darbi pievēršas sarežģītības vienkāršībai ikdienas dzīvē, kā arī dzīves, mākslas un teksta psiholoģiskām grūtībām. Māksliniece rada peroformances, tekstus, video un skaņu darbus. Nesenākās izstādes, performances un video darbu prezentācijas ietver Baitball (01), Palazzo san Giuseppe Polignano, Itālijā (2020) I had amnesia once or twice Polansky galerijā Brno, Čehijā (2019), Forest of the Doppelgängers Catbox Contemporary galerijā Ņujorkā (2019), Dying Death Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (2019), Painless Youth Editorial Viļņā (2019) Posh Spaz Kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2019) Fragile Trap Bunkier Sztuki galerijā Krakovā (2018) Suckling Animal Sibling sadarbībā ar Anni Puolakka Kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2018), Variations on Vulnerability Briseles mākslas centrā Bozar (2018) u. C.

Elīna Vītola un Amanda Ziemele darbojas kā nepieredzējušu kuratoru komanda, kas nodarbojas ar pasūtījuma pieņemšanu, reģistrēšanu un ražošanu.

 

“Pasūtījums” skatāms ceturtdienu un piektdienu pēcpusdienās no 16.00–19.00 līdz pat 31. janvārim.