Izstāde “Muzeju sala”

13.03.2019.

16. martā Rīgas cirka telpās tiks atklāta Berlīnē dzīvojošās fotogrāfes Sabīnes Zoltneres izstāde “Muzeju sala”. Fotogrāfiju sērijā tiek reflektēts par mākslas darbu vērtību un statusu mūsdienu sabiedrībā, muzeju atmosfēru sastatot ar Rīgas cirka ziloņu staļļa faktūrām. Izstādes atklāšana notiks 16.martā plkst. 19:00, tā apskatāma līdz 6.aprīlim. Ieeja Rīgas cirkā no A. Kalniņa ielas. 

Mākslas muzeji ir institūcijas, kas rūpējas par nozīmīgu kultūras objektu saglabāšanu. Sala ir simbols izolācijai, nošķirtībai un ilgām. Fotogrāfiju sērija radīta, iedvesmojoties no Muzeju salas jeb Museuminsel Berlīnē. Autore iedziļinās artefaktu saglabāšanas rituālā un pēta, kāpēc cilvēki piešķir nozīmi un vērtību šiem objektiem. Attēlotie cilvēki, kuri muzeju kolekciju mākslas darbos kļuvuši par apmeklētāju apskates un interpretācijas objektu, jautājoši veras mums pretim. Klīstot pa muzeju telpām, apmeklētāji nereti redzami iekšējās pārdomās iegrimuši, it kā atbildes meklēdami. Ko cilvēki cer redzēt un just, apmeklējot mākslas muzejus? Un ko viņi atrod? Šī fotogrāfiju sērija runā par kultūras vērtību saglabāšanu, identitāti un ilgām. Izstādes tēma rezonē ar Rīgas cirka ēku, kurā norisinās pārmaiņas, norādot uz to, kā sabiedrībā mainās izpratne par vērtībām, labo un skaisto.

Sabīne Zoltnere (1992) ir latviešu fotogrāfe, kura dzīvo un strādā Berlīnē. Studējusi grafiku Latvijas un Florences mākslas akadēmijās, skolojusies fotogrāfijā pie fotogrāfa Andreja Granta un Berlīnes Ostkreuz fotoskolā pie vācu fotogrāfes Sibilles Fendas (Sibylle Fendt).

Teātra trupas KVADRIFRONS mākslinieciskajā programmā nozīmīgu vietu ieņem vizuālās mākslas sadaļa, kas tiek īstenota Rīgas cirka bijušajā ziloņu stallī. Šajā sezonā norisinās piecu jauno mākslinieču personālizstāžu sērija, kurā jau notikušas Līgas Spundes, Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles izstādes, savukārt ciklu noslēgs gleznotāja Elza Sīle.

Sadarbības partneris: VSIA Rīgas cirks
Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, LEDakcijas.lv, Valmiermuižas alus

Plašāka informācija: kvadrifrons.lv, facebook.com/Kvadrifrons/