Izrāde “inTarsi”

03.05.2019.

Spānijas cirka izrāde ar elpu aizraujošu akrobātiku

Apburošie “Circo Eia” mākslinieki atgriežas Rīgā. Šoreiz – ar šovu “inTarsi”, kas pārsteidz ar trauslo balansu starp drosmi un neprātu. Šī dzejiskā, smieklīgā un aizkustinošā mūsdienu cirka izrāde noturēs ikviena uzmanību – “lidojošie” cirka mākslinieki uz skatuves paveic neticamo. Izrāde pārsteidz, uzjautrina un liek dzīvot līdzi izrādes varoņiem. Šovā ir īpaša scenogrāfija – no platformām, tramplīniem un citiem cirka rīkiem nemitīgi top kaut kas jauns. Aktieri rada, krīt, lido, ķer, pārveido un atkal izgudro no jauna.

“InTarsi” romāņu valodās nozīmē “sapinušies kopā”. Izrādē “InTarsi” četri katalāņu cirka mākslinieki cirka valodā stāsta par cilvēka dabu un dzīves līkločiem. Ar humoru, deju, fizisko teātri un pāri visam – cirka mākslu – artisti skatītājam ļauj dzīvot līdzi prieka, laimes un vientulības mirkļiem.

Izrādes garums: aptuveni 60 min (bez pārtraukuma)
Vecuma ierobežojums: no 7 gadu vecuma

BIĻEŠU CENAS:
8–20 EUR

19. un 20. septembrī plkst. 19.00
Rīgas cirka arēnā (ieeja no A. Kalniņa ielas)

Par cirka kompāniju “eia”

Šīs cirka apvienības īpašās spējas ir ar ķermeņa palīdzību atspoguļot cilvēka attiecību sarežģīto dabu. Viņu talants aizkustināt skatītāju ir ļāvis sasniegt plašu auditoriju visā pasaulē un kļūt par vienu no pazīstamākajām Eiropas laikmetīgā cirka grupām. “Laikā, kad atšķirīgo nereti uztver kā šķērsli, mēs savas dīvainības cenšamies izcelt un gūt no tām spēku – savdabība kļūst par izgudrojumu avotu. Pie tā strādājam ilgstoši un patiesi kolektīvā manierē,” – savu darbības manieri manifestē paši mākslinieki.

Apvienības Compañía de Circo “eia” nosaukumu var tulkot dažādos veidos – franču valodā “neparedzami lidojumi harmonijā” vai “jā” sardīniešu valodā. Grupa radusies 2009. gadā, kad kopā sanāca vairāki pazīstami cirka mākslinieki: Armando Rabanera, Fabricio Jannini, Kristiano Della Monika (Cirque Vague, Circo de la Sombra un Le Grand Osim Orchestra), Frančeska Lisija un Čelso Pereira (Celso y Frana).

 

Intervija ar Fabricio Džanīni no cirka apvienības “Circo Eia”.

 

Pedagoģiskais materiāls par “Circo eia” izrādi “inTarsi” – palīdz strukturēti pārrunāt redzēto izrādi, kā arī iepazīstina ar cirka disciplīnām un cirka izrādes veidošanas etapiem.