Rezidencē – Ingrīda Pičukāne

07.07.2020.

Rīgas cirka labklājības rezidenču programmā – māksliniece Ingrīda Pičukāne

 

Šogad dalībai Rīgas cirka labklājības rezidenču programmā, kurai tikai aicināti pieteikties mākslinieki no visām trim Baltijas valstīm, izvēlēta Ingrīda Pičukāne no Latvijas.

Māksliniece no 29. jūlija līdz 18. augustam kopā ar Grašu bērnu ciemata iedzīvotājiem strādās pie sava projekta – trīs nedēļas garās rezidences laikā viņa veidos bērnu ciemata iemītnieku stāstos balstītus komiksus. Sadarbojoties ar bērniem, taps komiksi, kuri rezidences izskaņā būs aplūkojami izstādē zīnu (pašizdotu žurnālgrāmatu) formā.

Ingrīdu Pičukāni kā mākslinieci interesē stāstu stāstīšana, uzklausīšana un ievīšana savos mākslas darbos. Jau vairāk nekā desmit gadus māksliniece rada grafiskos stāstus dažādiem darukātajiem un tiešsaistes izdevumiem. Pēdējos gados Ingrīda pievērsusies arī sienas gleznojumiem. Viņas radošajās izpausmēs svarīga loma ir performancei, video un instalāciju mākslai.

Ingrīda piedalījusies starptautiskās komiksu izstādēs, viņas darbi publicēti Baltijas komiksu žurnālos “kuš!” un “š”, ārzemju komiksu izdevumos, tostarp, “Stripburger” (Slovēnija) un “Uzo” (Japāna), kā arī izdoda grāmatiņa “Trīs māsas”. Māksliniece bijusi zīmējumu autore arī izdevniecības “liels un mazs” bērnu grāmatām.

Savā daiļradē Ingrīda Pičukāne pievērsusies feminisma tēmām, kā arī interaktīviem sociālajiem projektiem – “Vecmīlgrāvja leģendas”, “Kliedziens” u.c.

 

Labklājības rezidencē uzkrāto pieredzi un secinājumus Ingrīda, tāpat kā citi šīs programmas dalībnieki, izklāstīs starptautiskajā konferencē, kas tiešsaistē norisināsies no 17. līdz 21. augustam. Ikviens interesents aicināts sekot līdzi konferences norisei. PIETEIKŠANĀS UN KONFERENCES PROGRAMMA.