IBĪ TĒVS. Sūrds!

16.11.2018.

Haneles Zanes Putniņas izstāde “IBĪ TĒVS. Sūrds!” tiks atklāta sestdien, 17.novembrī plkst. 18:00 Rīgas cirka ziloņu stallī (ieeja no A.Kalniņa ielas). Izstādes atklāšanā ainas no lugas lasīs teātra trupas KVADRIFRONS aktieri.

Tā būs apskatāma no šī gada 22. novembra līdz 9. decembrim ceturtdienās un sestdienās plkst. 16:00 – 19:00. Šajā personālizstādē māksliniece Rīgas cirka bijušajā ziloņu stallī pievēršas franču dramaturga Alfreda Žarī (1873 – 1907) lugai “Ibī-karalis” (1896). Viņa ir iespiedusi lugu pašizdotā sējumā un dažādās grafikas tehnikās – sietspiedē, linogriezumā un kokgriezumā veido asociatīvas lugas lielformāta ilustrācijas, kas būs skatāmas izstādē. Tās attēlo absurdo Ibī tēva un Ibī mātes pacelšanos varas augstumos, neganto valdīšanu un pazemojošo bēgšanu.

Hanele Zane Putniņa turpina dramaturga absurdā vēstījuma dauzonīgo spēlēšanos ar savām asprātīgajām, groteskajām un vienlaikus karaliskajām grafikām. Izstādē “IBĪ TĒVS. Sūrds!” aktualizētie tēli un noskaņas rezonē ar politisko klimatu mūsdienu pasaulē. Mākslinieces asā un enerģiskā vizuālā izpausme atklāj lugas varoņus to groteskajā būtībā, vienlaikus piešķirot tiem naivi sirsnīgus vaibstus. Ilustrācijas ir makabra deja, kurā Ibī tēvam līdzi dejo arī pūlis, labprātīgi ļaujot šķelt savus galvaskausus kā riekstus. Galvenais, lai šajā procesā nepazaudējam smieklus un vispārēju līksmību!

KVADRIFRONA mākslinieciskajā programmā nozīmīgu vietu ir ieņēmusi vizuālās mākslas sadaļa, kas tiek īstenota Rīgas cirka bijušajā ziloņu stallī un kas tika atklāta oktobrī ar mākslinieces Līgas Spundes multimediju izstādi “Interlūdija”. Šajā sezonā kopumā plānotas piecas jauno mākslinieču personālizstādes.

Sadarbības partneri: VSIA Rīgas cirks, Dobeles novada grāmatnieku muzejs “Ķipi”
Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, LEDakcijas.lv  

Vairāk informācijas:
kvadrifrons.lv
facebook.com/Kvadrifrons/
instagram.com/kvadrifrons/