FOTO un VIDEO: Sezonas noslēguma izrāde – Joans Buržuā “KRĪTOŠAIS”

20.06.2023.

Jūnija vidū mēs noapaļojām fantastisku cirka sezonu, kura tika pavadīta jaunā, renovētā Rīgas cirka ēkā. Sākām sezonu ar vienradzi Ziemradzi Ziemassvētku laikā, kad ar prieku sagaidījām skatītājus uz vairākām izpārdotām izrādēm. Gada turpinājumā mēs uzņēmām dažādus ciemiņus un cirka ēku piepildīja modes skates, balvu pasniegšanas ceremonijas, balles, dejas izrādes, teātra performances un daudz kas cits. Protams, vislielākais uzsvars šajā sezonā tika likts uz laikmetīgā cirka izrādēm, kuras beidzot varējām parādīt cirka arēnā – telpā, kura radīta cirka mākslai.

Cirka sezonu iesākām ar pasaules slavenā Vesa Pedena krāsaino žonglēšanas izrādi “Rollercoaster”, turpinājām ar cirku uz ūdens virsmas “Familliar faces” izrādē “Surface”, pārejot uz izrādi, kur mākslinieku ķermenis kalpoja kā varas attiecību demonstrēšanas instruments CirkVOST izrādē “A-TRIPIK”.

Kā liels ķirsīts uz kūkas, kas bijusi šī sezona, jūnija vidū ieraudzījām ko patiesi neaizmirstamu – Joana Buržuā izrādi “KRĪTOŠAIS” (“The One Who Falls” by Yoann Bourgeois). Tad nu te neliels foto un video ieskats, kā mums gāja sezonas noslēguma izrādē.

Nākamā tikšanās jums un mums starptautiskajā laikmetīgā cirka un ielu mākslu festivālā “RE RIGA!” 2023, no 15. – 20. augsutam. 


Foto: Kristīne Madjare