FOTO: festivāls “Cirkuliacija” Kauņā

16.06.2022.

Te neliels foto atskats uz cirka festivālu “Cirkuliacija”, kas norisinājās Lietuvā, Kauņā no 8. līdz 11. jūnijam.  Arī Rīgas cirka pārstāvji turp devās, lai satiktos ar Eiropas cirka nozares profesionāļiem, kā arī lai noskatītos festivālā iekļautās izrādes, tostarp arī Rīgas cirka kūrēto projektu “Grassroot” un “Baltic Circus on the Road” dalībnieku performances – piemēram, “Big Wolf Company” un “Circus Sabok” no Igaunijas, kā arī “Kanta Company” no Lietuvas – apvienības, kas rezidenču programmas un dažādu citu pasākumu ietvaros viesojušās Rīgā. Festivāla programmā bija arī vairākas izrādes no Francijas, piemēram, “Cirque Aital” bija iespaidīgā izrāde “For Better or for Worse“.

Baltijas cirkam patiesi nozīmīgs fakts – festivāla laikā notika starptautiskā cirka tīkla “Circostrada” tikšanās. Tīkls pirmoreiz rīkoja sanākšanu Baltijā, līdz ar to starptautiskiem ekspertiem bija iespēja iepazīties ar Baltijas cirka situāciju un izrādēm.

Rīgas cirks līdzās citām klātesošajām organizācijām prezentēja savas aktualitātes – informējām par cirka ēkas rekonstrukcijas procesu, par projektu “Cirks klimatam“, kā arī par “ReRiga” festivālu, kas šogad norisināsies no 17. līdz 21. augustam.

Foto: Donatas Ališauskas

Paldies “Baltic Nordic Circus Network“, “Circostrada” un “Baltic Circus on the Road“.