FOTO UN VIDEO: RIGA ICCE 2022 konference

16.05.2022.


10. un 11. maijā Rīgā pulcējās mākslinieki, pedagogi, studenti, producenti un citi cirka izglītības profesionāļi un entuziasti, lai dalītos pieredzē par aktuālajiem cirka izglītības jautājumiem un jauniem veidiem, kā saprast un mācīt cirka pedagoģiju. Ar prieku varam teikt, ka jau otrā Rīgas starptautiskā cirka izglītības konference RIGA ICCE 2022 ir noslēgusies, un dalībnieki ir devušies prom ieguvuši daudz jaunas, radošas idejas un tēmas, par ko reflektēt.

Video ieskats konferences norisē:

Idejas par radošuma mācīšanu mākslas izglītībai, iekļaujošu pieeju mācību procesā un sasaisti starp cirka disciplīnu apguvi un ķermeņa pratību izskanēja Daniela Gulko, Teksasas Holijas, Elisanas Fankas iedvesmas runās, tēmām vijoties cauri visai konferences programmai neformālajās diskusijās un meistarklasēs.

Divu dienu konferenci noslēdzām ar pirmo publisko Rīgas cirka skolas audzēkņu uzstāšanos un Alekseja Smolova (LV) Sīra rata priekšnesumu. Konferences notikumiem sekoja arī Baltijas – Ziemeļvalstu tīkla pārstāvju tikšanās, kurā tika plānoti nākamie soļi pretī turpmākai nozares attīstībai.

Ceram, ka konferences akcentētie jautājumi dalībniekos raisījuši interesi radīt un dalīties ar zināšanām arī turpmāk!

Konferences divu dienu tiešraides ieraksti ar iedvesmas runām pieejami arī mūsu Youtube kanālā.

Foto: Vladimirs Svetlovs


RIGA ICCE konferenci rīko Baltic Nordic Circus Network (BNCN) tīkls un tā šābrīža vadītājorganizācijas – Cirkus Syd (Zviedrija) un Rīgas cirks (Latvija)

Konferences norisi atbalsta Ziemeļvalstu Kultūras punkts, Ziemeļvalstu Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds. Kā arī šī programma ir īstenota, pateicoties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) finansējumam. Vairāk informācijas par BAFF stipendijām un lektoru atbalstu varat uzzināt, apmeklējot www.balticamericanfreedomfoundation.org.