Citroni un medus 12.04.

08.03.2018.

Izrāde “Citroni un medus” ir aizkustinošs un brīžiem dauzonīgs stāsts par draudzību, priekiem, skumjām un ikdienišķām dzīves situācijām, kas parāda, ka katrā dzīves nopietnībā var saskatīt prieku un spēli. Kad puisim ir labs un draudzīgs noskaņojums, tad meitenei nav. Un otrādi! Tomēr ir brīži, kad saprašanās ir iespējama —  tāpat kā ir iespējams salto, dziedāšana, stāvot otram uz pleciem, un prasme veikli noķert krītošu puķupodu. Cirks ir prieks un brīnums, un kāpēc lai tāda nebūtu arī dzīve un attiecības!
Izrāde tapusi projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros un paredzēta sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem.

Autori un izpildītāji: Duo Homeles Moreles (Grēte Grosa (Igaunija) un Juha-Mati Eskelinens (Somija)); konsultējošā horeogrāfe – Agnese Vanaga.
Producenti: VSIA “Rīgas cirks”, Laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”

Grēte Grosa (Grete Gross) tic – ja kādam ir dota iespēja būt uz skatuves un runāt, tad tas jāizmanto ar jēgu. Un viņa vēlas runāt par nozīmīgām lietām, ne vien izklaidēt. Izrādei “Citroni un medus” viņa iedvesmu meklējusi savā pieredzē, domājot par to, kā pieaugt, bet nepazaudēt aizrautību ar dzīvi, pat tad, kad jāsaskaras ar grūtībām vai kad ceļa biedrs kļuvis apnicīgs un nogurdinošs.
Jau kopš bērnības Grēte aizraujas ar gaisa akrobātiku – vispirms viņa 9 gadus mācījās cirka studijā Folie Tallinā, bet 2015. gadā ieguva augstāko izglītību SaSak Circus skolā Somijā, specializējoties gaisa akrobātikā.
Kopš augstskolas beigšanas māksliniece strādājusi ar vairākām starptautiskām cirka trupām Igaunijā un Somijā (Big Wolf Company, Mago, Stunt Theatre Kajakas), kā arī guvusi atzinību kā solo māksliniece.

Juha Mati Eskelinens (Juha-Matti Eskelinen) ir cirka mākslinieks no Somijas. Viņš pabeidzis SaSak Circus augstskolu Somijā, specializējoties grīdas akrobātikā un akrobātikā ar ķīniešu kārti. Pirms iestāšanās šajā skolā Juha nodarbojās ar parkūru un sporta dejām. Juha-Mati ir strādājis ar vairākām starptautiskām kompānijām (Cirque de Puces, Schüü) un kā solo mākslinieks.

Izrāde “Citroni un medus” notiks ceturtdien, 12. aprīlī plkst. 19.00 LKA Teātra mājā Zirgu pasts, Dzirnavu ielā 46, Rīgā.
Izrādes garums: 30 minūtes
Ieteicamais skatītāju vecums: 4–13 gadi

BIĻETES