“Cirks klimatam” laboratorija #5 Laidu muižā

02.04.2023.

Lūk, atskats uz “Cirks klimatam” jauniešu laboratoriju #5 Laidu muižā, Kurzemē


“Cirks klimatam” pēdējā, piektā laboratorija Laidu muižā bija burvīgs noslēgums sadarbības un koprades posmam ar jauniešiem. Cilvēku mijiedarbība, protams, dara savu un katra jauniešu grupa ir citādāka, bet piektās laboratorijas dalībnieki noteikti paliks atmiņā kā vieni no visenerģētiskājajiem un viszinošakajiem. Arī Laidu muižā, kurā šoreiz viesojāmies, bija absolūti maģiska vieta ar mums līdzīgām pārliecībām.

Darbs laboratorijās nu ir noslēdzies. Paldies visiem, kas aktīvi piedalījās, dalijās, stāstīja savu redzējumu un meklēja risinājumus. Kopējais rezultāts ir iespaidīgs!

Kas tālāk?

Tālāk viss savāktais materiāls – jauniešu izteiktās vides rūpju tēmas, pārdomas, zīmējumi, atziņas – tiks iestrādātas izrādē un arī komiksu grāmatā. Izrāde notiks maijā, bet tikmēr top komikss, pie kura strādā mūsu mākslinieces Ingrīda Pičukāne un Viviana Maria Stanislavska.

Projekts “Cirks klimatam”, kas sākās pagājušā gada pavasarī, ir sadarbības projekts starp Rīgas cirku un Norvēģijas cirka mākslinieku apvienību “Acting for Climate”.

Projekta laikā mākslinieki kopā veidoja un vadīja radošās laboratorijas, kurās piedalījās jaunieši no visas Latvijas. Laboratoriju mērķis: caur dažādām mākslas formām un cirka valodu runāt par klimata jautājumiem un uzzināt, kas jauniešiem īpaši rūp saistībā ar vides un klimata problēmām.