“Cirks klimatam” laboratorija #5 Laidu muižā

02.04.2023.

Lūk, atskats uz “Cirks klimatam” jauniešu laboratoriju #5 Laidu muižā, Kurzemē


“Cirks klimatam” pēdējā, piektā laboratorija Laidu muižā bija burvīgs noslēgums sadarbības un koprades posmam ar jauniešiem. Cilvēku mijiedarbība, protams, dara savu un katra jauniešu grupa ir citādāka, bet piektās laboratorijas dalībnieki noteikti paliks atmiņā kā vieni no visenerģētiskākajiem un viszinošākajiem. Arī Laidu muižā, kurā šoreiz viesojāmies, bija absolūti maģiska vieta ar mums līdzīgām pārliecībām.

Darbs laboratorijās nu ir noslēdzies. Paldies visiem, kas aktīvi piedalījās, dalījās, stāstīja savu redzējumu un meklēja risinājumus. Kopējais rezultāts ir iespaidīgs!

Kas tālāk?

Tālāk viss savāktais materiāls – jauniešu izteiktās vides rūpju tēmas, pārdomas, zīmējumi, atziņas – tiks iestrādātas izrādē un arī komiksu grāmatā. Izrāde notiks maijā, bet tikmēr top komikss, pie kura strādā mūsu mākslinieces Ingrīda Pičukāne un Vivianna Maria Stanislavska.

Projekts “Cirks klimatam”, kas sākās pagājušā gada pavasarī, ir sadarbības projekts starp Rīgas cirku un Norvēģijas cirka mākslinieku apvienību “Acting for Climate”.

Projekta laikā mākslinieki kopā veidoja un vadīja radošās laboratorijas, kurās piedalījās jaunieši no visas Latvijas. Laboratoriju mērķis: caur dažādām mākslas formām un cirka valodu runāt par klimata jautājumiem un uzzināt, kas jauniešiem īpaši rūp saistībā ar vides un klimata problēmām.


Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem ŠEIT.

Vairāk par izrādi: ŠEIT.