Cirka meistarklases profesionāļiem

11.08.2021.

Meistarklase skatuves mākslas profesionāļiem:  “Pāru akrobātikas valodas pamati”

Norises vieta: Zeļļu 25, Āgenskalns

Norises laiks: 2021. gada 7. un 8. septembrī 9.00–12.00 un 13.30–16.30 

Septembrī Rīgas cirks skatuves mākslas profesionāļiem piedāvās meistarklasi “Pāru akrobātikas valodas pamati”, ko vadīs cirka mākslineiki Vilmērs Markess (Wilmer Marquez) un Kristians Forero (Cristian Forero) no apvienības Cie Bestia

Savas karjeras laikā Vilmērs un Kristians ir izveidojuši savu stilu un izpratni par akrobātiku. Mākslinieki ir pārliecināti, ka akrobātika ir visa pamats un var tikt izmantota jebkurā izrādē gan cirkā, gan arī dejā un citos skatuves mākslas žanros. Meistarklases laikā mākslinieki dalīsies zināšanās par kopīgo un atšķirīgo pāru un grupu akrobātikas valodā. Lai arī pāris dienās ir neiespējami kļūt par akrobātu, jebkuram skatuves māksliniekam būs noderīgi iegūt izpratni par akrobātikas valodas pamatiem. Pastāv izstrādātas tehnikas, jēdzieni un kustību virknes, ko pazīst mākslinieki visā pasaulē un kas akrobātiem palīdz sadarboties bez vārdiem. Tas ir kolektīva darba pamats, kas nepieciešams grupu un pāru akrobātikā. 

Šī meistarklase ir piemērota cirka, dejas, teātra un citu skatuves mākslu žanru studentiem un profesionāļiem ar regulāru fizisku treniņu režīmu. Iepriekšēja pieredze pāru akrobātikā nav nepieciešama. 

Vilmērs par šo meistarklasi stāsta: “Katrs ķermenis ir unikāls, un šīs meistarklases centrā mēs meklēsim ceļus, kas piemēroti katram indivīdam. Protams mēs vēlamies dalīties ar kopīgu valodu, bet vēl būtiskāk ir palīdzēt izprast, ka, tiklīdz esam apguvuši pamatus, mēs tos varam piemērot paši savam ķermenim”. 

Ņemot vērā epidemioloģiskos noteikumus un pāru akrobātikas specifiku, meistarklasē iespējams piedalīties tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas faktu. 

VIETU SKAITS IEROBEŽOTS.

Pieteikšanās līdz 30. augustam VAI, līdz grupa ir pilna.

 

Lai pieteiktos, lūdzam aizpildīt reģistrācijas ANKETU

 

*Dalība meistarklasē ir bez maksas, bet, lai iegūtu plašāku ieskatu meistarklasē apgūtajās metodēs, aicinām dalībniekus apmeklēt izrādi Cie Bestia izrādi SOMOS 9. septembrī ar īpašu atlaidi (skatuves mākslas profesionāļus, kas vēlas redzēt šo izrādi, lūgums pieteikties cirks@cirks.lv) . 

 

Par meistarklases vadītājiem: 

Kristianas Forero (Cristian Forero) ir akrobāts-bāze. Dzimis 1989. gadā Bogotā, Kolumbijā. Savu māksliniecisko karjeru viņs aizsāka teātra apvienībā “La Ventana”, kas ar lielformāta izrādēm uzstājās labākajos Kolumbijas teātros. Dažus gadus vēlāk viņam radās iespēja pievienoties pirmajai laikmetīgā cirka trupai Kolumbijā “Gata Cirko”.  2012. gadā Kristians turpināja savas karjeras attīstību un iestājās cirka augstskolā ESAC Briselē, Beļģijā un vēlāk, pēc skolas absolvēšanas, pievienojās izrādei “SOMOS” (agrāk apvienība EL Nucleo, tagad BÊSTÎA), kā arī savu māksliniecisko karjeru turpina apvienībā EL Nucleo izrādē “Eternal Idiots”.

 

Vilmērs Markess  (Wilmer Marquez) ir kolumbiešu izcelsmes cirka mākslinieks, akrobāts un režisors. 20 gadus strādājis pāru akrobātu duetā, un 2011. gadā pēc Francijas Nacionālā cirka centra absolvēšanas līdzdibinājis  apvienību El Nucleo. 2013. gadā viņš iestudēja  vēl divas dueta izrādes “Without Stop” un “Quien Soy?” 2017. gadā Vilmērs uzveda izrādi “Somos” un 2019. gadā izrādi “ Nawak”, un abas izrādes joprojām ceļo pie skatītājiem visā pasaulē.

Mākslinieks ir piedalījies daudzās franču režisora Dāvida Bobē (David Bobée) izrādēs: “Romeo un Džuljeta”, “Warm” un “Dios Provéera”, kurā viņš strādāja arī par otro režisoru. Paralēli darbam ar El Nucleo Vilmērs ir pievienojies arī plaši pazīstamajai akrobātu trupai XY izrādē “Voyages”. Normandijas reģiona orķestris mākslinieku uzaicināja iestudēt speciāli festivālam SPRING 2020 veidotu izrādi “Caravanserail” un kļuva par Francijas nacionālā skatuves mākslas centra Šatoru asociēto mākslinieku. 2020. gadā gadā Vilmērs nodibināja apvienību BÊSTÎA, kura izrāda iestudējumus “Barrières”, “Somos” and “Nawak”.

 

Meistarklases atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds