Cirka ēkas pārbūves darbi – finiša taisnē

03.10.2022.

Jau šī gada beigās paredzēts beigt Rīgas cirka vēsturiskās ēkas energoefektivitātes darbus un līdz ar Ziemassvētkiem un gadu mijai veltītajiem pasākumiem aicināt ēkā apmeklētājus. 2022./2023. gada sezona gan paredzēta kā “iesildīšanās” sezona, jo arēnas labiekārtošanas darbi turpināsies visa 2023. gada garumā.

Ieskats aktuālajā pārbūves procesā:

Foto: Kristīne Madjare


Pārbūves darbu rezultātā teju 134 gadus senā cirka ēkas fasāde ir atgriezusies pie saviem pirmsākumiem gan veidola, gan toņa ziņā, un atgriezusies ir arī vēsturiskā zirgu ieeja (bez zirgiem gan) – vārti, pa kuriem skatītāji no Merķeļa ielas puses varēs nonākt pagalmā un tālāk – cirka ēkā.

Atgādinām, ka rekonstrukcijas darbi, kas tuvojas izskaņai, ir saistīti ar cirka ēkas un vēsturiskās arēnas energoefektivitātes celšanu – jau pēc šiem darbiem arēnā varēs notikt (un notiks) pasākumi, taču arhitektu biroja NRJA (No Rules Just Architecture) izstrādātais cirka ēkas rekonstrukcijas projekts nākotnē paredz vēl arī citus darbus pie teritorijas labiekārtošanas un cirka ēkas kompleksa izveides, tāpēc ceram uz veiksmigu pārbūves turpinājumu drīzā nākotnē.

Atjaunošanas darbi, tostarp ēkas energoefektivitātes paaugstināšana, notiek ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piesaistītā finansējuma ieguldījumu, kā arī ERAF finansējumu.