Circa “Humans 2.0” – pasaulslavenie akrobāti Rīgas cirkā

20.12.2023.

Akrobātikas, skaņu un gaismas simfonija – Austrālijas mākslinieku apvienība Circa un jauna līmeņa cirks!

Bildes no izrādes: ŠEIT


Kad: 1. aprīlī plkst. 19.00

Kur: Rīgas cirkā

Izrādes garums: 80 min (kopā arī Rīgas cirka skolas ievadperformanci)

Ieteicamais vecums: 8+


Par izrādi Humans 2.0

“Humans 2.0” ir aizkustinošs iestudējums par izaicinājumu būt cilvēkam.

Desmit ķermeņi gaismu zibšņos. Uz brīdi valda harmonija, taču pēc brīža pamats zem kājām sāk grīļoties. Tiek celti un sagrauti torņi, ķermeņi pārvar šķēršļus un ir spiesti iepazīt fizikas likumu galējās robežas. Vai mēs jelkad atradīsim īsto balansu, vai tomēr vienīgā iespēja virzīties uz priekšu ir pielāgošanās pastāvīgām pārmaiņām?

“Humans 2.0” ir jauna nodaļa Circa pasaulslavenā iestudējuma Humans attīstībā. Satriecošs stāsts, kuru veido smalka horeogrāfija, elpošana vienā ritmā ar Ori Lihtika (Ori Lichtik) mūziku, un Pola Džeksona (Paul Jackson) iespaidīgā gaismas dramaturģija. Iestudējumu veidojis cirka vizionārs Jarons Lifšitcs (Yaron Lifschitz) sadarbībā ar apvienību Circa.

Izrādē piedalās Rīgas cirka skolas audzēkņi:

Elīna Konrade, Rūdolfs Stumburs, Antonija Cimža, Kristiāna Mitrofanova, Anna Tauriņa, Zane Purvišķe, Māra Sproģe, Aleksandrs Priga.


Par apvienību Circa

Pazīstamā cirka mākslinieku apvienība Circa no Austrālijas darbojas ar līdzīgu jaudu kā pasaulē zināmās apvienības Cirque du Soleil un Cirque Eloize.

Mūsdienu cirka apvienība Circa ir ir viena no pasaules vadošajām cirka apvienībām. No savām mājām Brisbenā (Austrālijā) kopš 2004. gada mākslinieki viesojušies vairāk nekā 40 pasaules valstīs sešos pasaules kontinentos un uzstājušies vairāk nekā pusotram miljonam skatītāju. Apvienības iestudējumi regulāri piedzīvo stāvovācijas, jūsmīgas kritikas un izpārdotas zāles.

Circa ir Austrālijas mūsdienu cirka pionieri, kas publiku spēj pārsteigt gan ar aizkustinošām tēmām, gan ar neticami augstām, pat ekstrēmām, akrobātikas prasmēm. Savās performancēs izmantojot teātra, dejas, kustības un cirka elementus, apvienība eksperimentē ar mākslas formu robežām. Jautājums “kas cirkā ir iespējams” radošo grupu motivē nemitīgi virzīties uz priekšu jaunas skatuves valodas un ideju meklējumos.

Cirka vizionāra Jarona Liftšitca vadībā ārkārtīgi prasmīgais cirka mākslinieku kolektīvs veido izrādes, kas regulāri viesojas pasaules vadošajos festivālos un norises vietās Ņujorkā, Berlīnē, Monreālā un citur pasaulē.

Foto: Amos Adams, Lesly Martin, Pedro Greig, Yaya Stempler, David Kelly


Izrādes veidotāji

Skatuves mākslinieki: Jon Bonaventura, Holly-Rose Boyer, Malte Gerhardt, Rosa Mordaunt, Oscar Morris, Sophie Seccombe, Tristan St. John, Zachery Stephens, Darby Sullivan, Georgia Webb

Režija: Yaron Lifschitz

Mūzikas autors: Ori Lichtik

Gaismu mākslinieks: Paul Jackson

Tērpu māksliniece: Libby McDonnell

Tehniskais direktors: Jason Organ


Atbalstītāju informācija

Iestudējuma veidošanā izmantots Austrālijas valdības finansējums, kas piešķirts ar mākslu un radošo darbību veicinošo programmu “Creative Australia” un “Arts Queensland” starpniecību.

Humans 2.0 pasūtītājs: The Mondavi Center, UC Davis

 

Titulfoto: Damien Bredberg


Tuvojoties notikumam, biļešu cenas pieaugs.


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:

• varat tikt fotografēts un filmēts;

• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.