Apvienība Fauna – cirka rezidencē

11.08.2020.

Rīgas cirka rezidenču programmā no 3. līdz 24. augustam darbosies mākslinieku apvienība FAUNA (Lielbritānija).

Rīgas cirkā viņi strādās pie savas topošās izrādes “Macro” un to darba stadijā (work-in-progress) Rīgas cirkā festivāla Re Rīga! programmā rādīs 17. augustā plkst. 19.00 (ieeja bez maksas).

Cirka apvienība „Fauna” pārstāv daudzdisciplīnu akrobātikas un laikmetīgā cirka virzienus, kas apvieno augstākā līmeņa akrobātiku ar teatrāliem uzvedumiem un dzīvo mūziku. “Fauna” uz skatuves cenšas radīt alternatīvu pasauli, kurā akrobātikas elementu tehnika ir tik ļoti precīzi noslīpēta un atstrādāta, ka tā pazūd un nav pamanāma tēlu kustībās, lai skatītāji aizmirstu, ka tā ir cirka izrāde un neuztvertu to kā izcilu fizisko spēju demonstrējumu, bet pievērstu uzmanību pašiem tēliem un to rakstura iezīmēm.

“Faunas” mākslinieki iepazinās, studējot slavenajā Stokholmas dejas un cirka universitātē DOCH. Jau uzreiz pēc apvienības dibināšanas 2016. gadā, to izvirzīja Britu mākslas padomes stipendijai, lai uzvestu un prezentētu izrādi Glastonberijas festivālā. Tika saņemti arī piedāvājumi piedalīties rezidencēs, lai izkoptu prasmes un uzstātos dažādās pasaules valstīs, tomēr mākslinieki nolēma izmantot Adelaidas „Fringe” festivālu, lai pirmo reizi izrādītu tāda paša nosaukuma 60 minūšu garu izrādi “Fauna”, kura saņēma augstāko novērtējumu, iegūstot Labākā jaunā mākslinieka, Labākā cirka un iknedēļas Teatrālās pantomīmas balvas. 2018. gada nogalē izrāde “Fauna” bija skatāma Rīgas cirka programmā.

Jaunā izrāde šķiet dabisks turpinājums “Faunas” pirmajam šovam, kas iedziļinājās idejās par cilvēces pirmatnējām dzīvnieciskajām šķautnēm. Šajā izrādē mākslinieki izmantos ‘palielināmo stiklu’, lai pievērstos mazākiem brīnumiem, ko mums sniedz dabas pasaule, maigi atgādinot par tās dziedinošo un attīrošo būtību. “Mēs vēlamies attīstīt idejas vizuālo veidolu tā, lai jaunā izrāde izceltos ar jaudīgu estētiku un faktūru,” saka mākslinieki. Paturot uzmanības centrā cilvēku, “Fauna” pētīs ideju par gara, vides un iztēles iedzīvināšanu, lai atrastu veidu, kā līdzsvarot mūsu straujās sabiedrības prasības laikā, kad tā turpina virzīties tālāk un tālāk prom no dažām mūsu pamatvajadzībām.

Vairāk: ŠEIT.