Projekts “Cirks klimatam” dodas uz Kurzemi

03.03.2023.

Starptautiskā projekta “Cirks klimatam” programmā martā Kurzemē paredzētas aktivitātes kā kultūras profesionāļiem, tā jauniešiem.

7. un 8. martā Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” notiks darbnīca kultūras profesionāļiem “Laikmetīgā māksla – kā to padarīt pieejamāku reģionos?” 

Šīs radošās darbnīcas pamatmērķis ir rast metodes, lai padarītu laikmetīgo un eksperimentālo mākslu izprotamāku un pieejamāku Latvijas sabiedrībai un dažādām kultūras patērētāju vecumu grupām Latvijas reģionos. Darbnīcās piedalīsies kultūras nozares profesionāļi no Cēsīm, Valmieras, Smiltenes, Jaunpils, Talsiem, Ventspils, Liepājas, Saldus un Brocēniem. Darbnīcas vadīs mākslinieki no Latvijas un Norvēģijas.

Savukārt skolēnu brīvlaikā norisināsies divas mākslas aktīvisma un klimata pārmaiņu tēmām veltītas laboratorijas Kurzemes jauniešiem – 10.–13.martā Dundagas pilī (Talsu novadā) un 15.–18. martā Laidu muižā (Kuldīgas pilī).

“Cirks klimatam” laboratorijās jaunieši, cirka un dejas mākslinieku vadībā, ielūkosies laikmetīgā cirka pasaulē, apgūstot akrobātikas, žonglēšanas un ķermeņa treniņus, kā arī iepazīs dažādas teātra mākslas tehnikas, pielietojot tās neierastos veidos un vidē, ārpus telpām un skatuves. Fiziskās nodarbības papildinās teorētiskās lekcijas par to, kas sabiedrībā veido pārmaiņas, tiks veicinātas diskusijas par klimata pārmaiņu tēmām un iespējamiem risinājumiem, kā arī jaunieši iegūs iedvesmojošus ieteikumus un piemērus no Norvēģijas un Latvijas vides aktīvistu pieredzes stāstiem. Laboratoriju virstēmas būs “Kustība, vide un aktīvisms”.

Projekts “Cirks klimatam” radīts kā satikšanās platforma jauniešiem, māksliniekiem un vides ekspertiem, lai caur dejas, cirka un vizuālo mākslu runātu par klimata pārmaiņu tēmu.

Šī projekta noslēgumā 2023. gada 19. un 20. maijā projektā iesaistītie cirka un dejas mākslinieki no Latvijas un Norvēģijas veidos jauniešu idejās balstītu kopdarbu – izrādi par klimata pārmaiņu radītām sekām, jautājumiem un risinājumiem. Kā papildinošs un izglītojošs materiāls izrādei tiks izdota arī komiksu grāmata.


Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem ŠEIT.

Vairāk par projektu ŠEIT.