Festivāls LAMPA – Darbnīca “Aktīvisms, māksla un mākslas aktīvisms”

29.05.2023.

“Cirks klimatam” un “Fonds INITIUM” aicina uz mākslas aktīvisma metožu darbnīcu, kas notiks festivālā LAMPA 9. jūnijā.

Vide, klimats, sociālie jautājumi un citas sabiedrībai svarīgas tēmas pēdējos gados parādījušās Latvijas mākslas telpā un dienaskārtībā, tādejādi raisot cerības par paaudžu maiņu. Tomēr kopumā aktīvisms – mākslas vai cita veida – ir un paliek retums, lai gan tēmu loks, par kurām varētu un vajadzētu skaļi runāt, ir plašs.

Kā veicināt aktīvismu un kā veicināt mākslas aktīvismu? Kādas ir mākslas metodes, ar kurām var sabiedrību motivēt uz aktīvu iesaisti?

Balstoties uz Rīgas cirka starptautiskajā un starpdisciplinārajā projektā “Cirks klimatam” apgūtajām iemaņām un iegūto pieredzi, strādājot kopā ar cirka mākslinieku apvienību “Acting for Climate” un fondu INITIUM, kas strādā kopienu mākslas jomā kā Baltijas, tā starptautiskā mērogā, mākslinieki no dažādām mākslas jomām dalīsies savā pieredzē un aicinās LAMPAS dalībniekus reflektēt par sociāliem, politiskiem un vides problēmjautājumiem mūsdienu Latvijā. Kopā ar LAMPAS apmeklētājiem tiks meklēti veidi, kā šos jautājumus aktualizēt un kustināt ar radošām izpausmēm.

Diskusijā piedalīsies:

  • Iveta Pole, režisore, performanču māksliniece
  • Kristīne Brīniņa, horeogrāfe
  • Māra Pāvula, VSIA “Rīgas cirks” valdes locekle

Moderatore: Ieva Niedre, kultūras producente, fonda INITIUM valdes priekšsēdētāja

Datums un laiks: 9. jūnijā 21:30-22:30
Norises vieta: Swedbank Ilgtspējas skatuve, Cēsu pils parks, saliņa
Pasākums notiks tikai klātienē


Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem ŠEIT.

Vairāk par projektu: ŠEIT.