The Nordic Council rezidenču programmā

Rīgas cirka mākslinieku rezidenču programmā darbosies Ziemeļvalstu trio – The Nordic Council.

Šī apvienība sākotnēji pastāvēja kā atsevišķi veidoti priekšnesumi un atsevišķu dalībnieku dueti studiju laikā Codarts Rotterdam (mākslas universitāte). Apvienībā piedalās trīs pārstāvji no dažādām Ziemeļvalstīm – Jākobs Jākobsons no Zviedrijas, Merri Heikkilā no Somijas un Bjarni Ārnassons no Īslandes.

Rīgas cirka mākslas rezidenču programmas laikā the Nordic Council radīs viņu pirmo kopīgo izrādi “Three Men from the North” (Trīs vīri no Ziemeļiem). Tā ir izrāde par neveiklu sajūtu. Par smaga darba dienām, tradīcijām un paradumiem. Tā ir par kafiju un adītu vilnas apģērbu – izrāde, kas balstās tradīcijās un nostaļģijā, ko radījušas laikmetīgā cirka iemaņas.

Strādājot ar tēmām un motīviem, kuri aizsākas Ziemeļos, the Nordic Council strādā, kombinējot žonglēšanu un dzīvo mūziku ar dzejas lasījumiem un virves akrobātiku. Izrāde ir tieši tik tieša un lakoniska, kā somu humors, zviedriem raksturīgais pašapzinīgums un tai piemīt šķipsna īslandiešu dīvainības.

Uzsvars tiek likts uz dzīvās mūzikas mijiedarbību ar žonglēšanu, kā arī citām līdzāspastāvēšanas formām priekšnesumos.

Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi būt par jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju. Tā paredzēta māksliniekiem, kuri vēlas strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām vai site-specific projektiem, kas saistīti ar Rīgas cirku. Vairāk lasīt ŠEIT.

Atbalsta: