Trīs vērtīgas dienas

10.10.2017.

Noslēdzies cirka pedagoģijas seminārs

Vairākas dienas — vispirms Rīgā, tad Īvandē — pie mums viesojās profesionālas cirka pedagoģes no Ziemeļvalstīm: Sēla Vanvika un Lea Moksnesa, daloties cirka pedagoģijas pieredzē.

6. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijā notika teorijas seminārs par cirka apmācības pamatiem cirka pedagogiem un interesentiem, kā arī publiska diskusija cikla “Sarunas par cirku” ietvaros – “Nacionālas cirka kultūrizglītības standarta izveide. Norvēģijas un Somijas pieredze”.  Cirka pedagoģija pēdējas desmitgades laikā Norvēģijā un Somijā ir ievērojami attīstījusies un  ieņēmusi stabilu vietu interešu izglītībās sistēmā (Norvēģijā, piemēram, šā gada jūnijā cirka apmācības programma tika iekļauta nacionālajā kultūras skolu apmācībā).

No 7. – 9. oktobrim pasniedzējas vadīja arī praktisko semināru cirka pedagogiem un konsultēja Rīgas cirka skolu par ilgtermiņa tālākās darbības attīstību; Cirka skolas pasniedzēji piedalījās gan lekcijās, gan praktiskajās nodarbībās, gūstot vērtīgu pieredzi par to, kā pēc iespējas labāk struktūrēt, plānot un vadīt nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Pasākumus atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta divpusējās sadarbības fonds un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Paldies visiem par dalību seminārā!