The Nordic Council rezidenču programmā

15.08.2019.

Rīgas cirka mākslinieku rezidenču programmā darbosies Ziemeļvalstu trio – The Nordic Council.

Šī apvienība sākotnēji pastāvēja kā atsevišķi veidoti priekšnesumi un atsevišķu dalībnieku dueti studiju laikā Codarts Rotterdam (mākslas universitāte). Apvienībā piedalās trīs pārstāvji no dažādām Ziemeļvalstīm – Jākobs Jākobsons no Zviedrijas, Merri Heikkilā no Somijas un Bjarni Ārnassons no Islandes.

Rīgas cirka mākslas rezidenču programmas laikā the Nordic Council radīs savu pirmo kopīgo izrādi “Three Men from the North” (Trīs vīri no Ziemeļiem). Tā ir izrāde par neveiklības sajūtu, par smaga darba dienām, tradīcijām un paradumiem. Tā ir par kafiju un adītu vilnas apģērbu – izrāde, kas balstās tradīcijās un nostalģijā, ko radījušas laikmetīgā cirka iemaņas.

Strādājot ar tēmām un motīviem, kuri aizsākas Ziemeļos, the Nordic Council strādā, kombinējot žonglēšanu un dzīvo mūziku ar dzejas lasījumiem un virves akrobātiku. Izrāde ir tieši tik tieša un lakoniska, kā somu humors, zviedriem raksturīgais pašapzinīgums un tai piemīt šķipsna islandiešu dīvainības.

Uzsvars tiek likts uz dzīvās mūzikas mijiedarbību ar žonglēšanu, kā arī citām līdzāspastāvēšanas formām priekšnesumos.

 

Izrāde “Three Men from North” iekļauta arī laikmetīgās cirka un ielu mākslas festivālā “Re Rīga!”

Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi būt par jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju. Tā paredzēta māksliniekiem, kuri vēlas strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām vai konkrētai vietai veltītiem, ar Rīgas cirku saistītiem, projektiem. Vairāk lasīt ŠEIT.

 

Atbalsta: Ziemeļvalstu un Baltijas mobilitātes programma