Labklājības rezidences: konference

17.07.2020.

Augustā tiešsaistē notiks starptautiska labklājības rezidenču konference

Mākslinieki, kā arī ļaudis no dažādām iestādēm, kurās ir ierobežota mākslas pieejamība – no slimnīcām, bērnunamiem, ieslodzījuma vietām u.c.! Aicinām pievienoties nu jau tradicionālajai Rīgas cirka rīkotajai starptautiskajai konferencei “Labklājības rezidences: metodika un pieredze”, kas no 17. līdz 21. augustam norisināsies tiešsaistē (ZOOM un Facebook vidē).

Augusta priekšpēdējā nedēļā mākslinieki, organizatori, kā arī sociālās un veselības aprūpes pārstāvji no dažādām valstīm dalīsies pieredzē par sociāli iesaistītu mākslas praksi. Šī konference labklājības rezidenču potenciālajiem organizatoriem un dalībniekiem ļaus uzzināt citu organizāciju pieredzi un palīdzēs orientēties labklājības rezidenču procesos.

Labklājības rezidences jēdziens sevī ietver mākslas rezidences un sociāli atbildīgu mākslu. Šīs rezidences ir cieši saistītas ar sociālajām un veselības aprūpes organizācijām, piemēram, aprūpes namiem, slimnīcām, cietumiem, bērnunamiem u.c. Šādās rezidencēs mākslinieki rada mākslas darbus sadarbībā ar cilvēkiem, kas dzīvo un strādā iepriekš minētā vidē.

Kopš 2018. gada piecas organizācijas no Latvijas (Sansusī un Rīgas cirks), Krievijas (Sortavalas Sociālais un kultūras jauniešu centrs), Somijas (Piste Kollektiivi) un Zviedrijas (Resurscentrum för konst (ArtNorth)) ir izveidojušas labklājības rezidenču tīklu un izstrādājušas vienotu labklājības rezidenču metodiku. Visus interesentus aicinām sekot līdzi konferencei. Komunikācija notiks angļu valodā.

Rīgas cirka labklājības rezidenču programmā šogad piedalās māksliniece Ingrīda Pičukāne.

Projektu ir atbalstījusi Baltijas jūras valstu padome, Ziemeļvalstu Baltijas mobilitātes programma, Somijas Izglītības un kultūras ministrija, Somijas Mākslas veicināšanas centrs, Norbotten reģions, Nordisk Kulturfond, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds.

PIETEIKŠANĀS UN KONFERENCES PROGRAMMA.