Robežas 10.04.

19.03.2018.

Akadēmiskās mūzikas un laikmetīgā cirka sinerģija koncertizrādē “Robežas”

Izrāde “Robežas”/Confines ir igauņu gaisa akrobātes Grētes Grosas (Grete Gross) un latviešu mūziķu Ērika Kiršfelda, Venta Zilberta kopdarbs. Izrādē Grēte Grosa ar un caur savu dzeju, gaisa akrobātiku, vizuālās mākslas elementiem un izcilā igauņu komponista Arvo Perta (Arvo Pärt) mūziku runā par sevis meklējumiem, ceļu uz sevis pieņemšanu un mīlēšanu.  Slāni pa slānim nolobot apkārtējo čaulu un ieskatoties dziļumā, atklājas patiesais skaistums, ko nomācis kauns, sāpes un dusmas. Uz baltā audekla parādās krāsas, kas līdz šim slēptas, gaisā atskan vārdi, kas līdz šim izteikti vien čukstus, – tabula rasa piepildās ar visām dzīves krāsām.
2016. gadā “Robežas” tika nominētas Igaunijas teātra balvai kategorijā United Performance Art. Izrādes līdzproducenti: festivāls “Sansusī”, (Latvija), Cirkör LAB (Zviedrija), Jatka 78 (Čehija). Grēte Grosa tic – ja kādam ir dota iespēja būt uz skatuves un runāt, tad tas jāizmanto ar jēgu. Un viņa vēlas runāt par nozīmīgām lietām, ne vien izklaidēt.

Ar gaisa akrobātiku Grēte aizraujas jau kopš bērnības – vispirms viņa 9 gadus mācījās cirka studijā Folie Tallinā, bet 2015. gadā ieguva augstāko izglītību SaSak Circus skolā Somijā, specializējoties gaisa akrobātikā.
Kopš augstskolas beigšanas māksliniece strādājusi ar vairākām starptautiskām cirka trupām Igaunijā un Somijā (Big Wolf Company, Mago, Stunt Theatre Kajakas), kā arī guvusi atzinību kā solo māksliniece. 10. aprīlī izrādi “Robežas” ir iespēja redzēt unikālā sastāvā, jo tikai Rīgā to pavadīs atzīti klasiskās mūzikas izpildītāji – čellists Ēriks Kiršfelds un pianists Ventis Zilberts.

Izrāde “Robežas” notiks otrdien, 10. aprīlī, plkst. 19.00 mākslas centrā ZUZEUM, Lāčplēša ielā 101, Rīgā. Pēc izrādes visus aicinām uz sarunu ar māksliniekiem – runāsim par izrādes tapšanas aizkulisēm, kā arī būs iespēja uzdot savus jautājumus.

Izrādes garums: 40 minūtes.
Ieteicamais skatītāju vecums: 10+
Izrādē skanēs dzeja igauņu un angļu valodās.

BIĻETES
VIDEO