Jaunā sezona

15.08.2018.

Rīgas cirka jaunās sezonas kopsaucējs ir cirkam raksturīgie pārsteigumi un negaidīti pavērsieni – laužot priekšstatus gan par ķermeņa fiziskajām spējām, gan telpu.

Sezona tiks atklāta ar godalgotu Austrālijas cirka mākslinieku izrādi “Vienkārši kosmoss” Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī. Savukārt, Rīgas cirka ēkas durvis plašākai sabiedrībai tiks vērtas jau šī gada septembrī, kad to iedzīvinās laikmetīgās mākslas festivāls SURVIVAL KIT, bet oktobrī – jauno teātra mākslinieku trupa KVADRIFRONS.

“Laikmetīgais cirks ir salīdzinoši jauna mākslas forma, kurai vienlaicīgi ir arī ļoti bagāta vēsture. Jaunajā sezonā vēlamies, lai skatītājs piedzīvo nervu kutinošus brīžus – kā jau tas īstā cirka izrādē pienākas.

Ar radošu stāstu un asprātīgu humoru piesātināts drosmes un apbrīnojamas meistarības paraugdemonstrējums skatītāju ne tikai pozitīvi uzlādē, bet šādā kombinācijā arī pierāda, ka cilvēka spēju robežas ne vienmēr ir tur, kur tās nolicis prāts.

Tiem, kas ar šo mākslas formu vēl nav pazīstami, jaunās sezonas izrādes būs patīkams pārsteigums, bet visiem pārējiem skatītājiem tā būs vienreizīga iespēja baudīt tik izcilu mākslinieku sniegumu,” stāsta Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā. Tieši šajā sezonā, pateicoties nozīmīgām sadarbībām ar citām kultūras iestādēm, Rīgas cirkam būs iespēja apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju ikvienam piedzīvot cirka ēku no līdz šim neierasta skatu punkta.

Preses relīzes teksts pieejams ŠEIT.