Izrāde-ekspedīcija “carry on” Rīgas cirkā

14.09.2023.

Ceļojums telpā un laikā cauri Rīgas cirkam – vietas izpēte caur kustību, objektiem un tekstu. Apvienība fieldworks sadarbībā ar apvienību Tuvumi piedāvā vietai pielāgotu izrādi-ekspedīciju “carry on”.

Foto no izrādes: ŠEIT.


Kad un cikos:

21. un 22. oktobrī:

13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 18.00, 18.30, 19.00, 19.30

!! Papildizrādes – piektdien, 20. oktobrī 14.00 un 14.30

 

Kur: Rīgas cirkā

Izrādes garums: 60 min

Ieteicamais vecums: 7+

! Izrāde nav pieejama cilvēkiem ar pārvietošanās traucējumiem, jo izrāde ietver ekspedīciju pa dažādām telpām, palīgtelpām un vairākiem ēkas līmeņiem


Par izrādi-ekspedīciju “carry on”

Kā telpa rada vai ietekmē kustību? Kā cilvēki mijiedarbojas ar telpu? Kā mainās stāsts, iemājojot dažādās telpās, dažādās pasaules pilsētās? Attiecībās starp ķermeņiem, objektiem, cirka elementiem, telpu un kustību – šīs un citas nianses izrādē “carry on” izzina Norvēģijā bāzētās apvienības fieldworks mākslinieki Heine Advāls (Heine Avdal) un Jukiko Šinozaki (Yukiko Shinozaki)” sadarbībā ar apvienību TUVUMI un Rīgas cirku.

Šī ir iespēja gūt nebijušus iespaidus saskarsmē ar cirka ēku un performatīvo mākslu. Stundu garās ekspedīcijās nelielas skatītāju grupas pa īpaši izstrādātu maršrutu dodas ceļojumā pa cirka ēku. Atslēgas elements, kas kalpo kā norāde un ved cauri audiovizuālo objektu, tekstu, tēlu un attēlu labirintam, ir mazi, melni kubiņi. Ekspedīcijas dalībnieki, tiem sekojot, iepazīst ne vien apkārtējo vidi, bet arī gūst iespēju vērst savu uzmanību uz savādām detaļām vai to trūkumam. Melnais kubs ir arī sava veida atsauce uz lielo, balto kubu, kam ir zināma loma gan šajā performancē, gan plašākā mākslas kontekstā.

“carry on” pirmsākumi tiecas 8 gadus tālā pagātnē. Jau kopš 2015. gada  Avdāls un Šinozaki veido performances vietās, kas atrodas pārtapšanas procesā. Labu laiku pirms pirmizrādes mākslinieki iecerētajā norises vietā uzsāk izpēti – iepazīstas ar telpas raksturu, tās arhitektūru, iemītniekiem, vēsturi un nostāstiem –, lai caur kustību, objektiem un skaņām veidotu savu interpretāciju par vietas garu. Līdzās izrādes veidotājiem un pastāvīgajiem projekta dalībniekiem katrā vietā izrādēs iesaistās arī vietējie mākslinieki – aktieri, dejotāji, gaismu un skaņu mākslinieki. Rīgas iestudējumā piedalīsies Heine Advāls, Jukiko Šinozaki, Geibels Eibens, Rolands Laitens, Krišjānis Sants, Ieva Gaurilčikaite-Sants, Agnese Bordjukova, Emīlija Berga, Mariano Gedvillo.

Projekts “carry on” jau pabijis Skandināvijā, Itālijā, Ungārijā, Beļģijā, Vācijā, Japānā un projekta tapšanas stadijā 2016. gadā arī Latvijā – Ruckas rezidencē. Stāsts top unikāls ikkatrā jaunā norises vietā – vai tas būtu publiskais peldbaseins, viesnīca, muzejs vai cirks. Izrāde Rīgas cirkā tapusi, apvienībai fieldworks (NO/BE/JP) sadarbojoties ar apvienību Tuvumi (LV).


Foto: Rune Salomonsen – publicitātes attēli ir no “carry-on” izrādes publiskā peldbaseina ēkā, un attēliem ir tikai ilustratīva nozīme


Par apvienību fieldworks

Jukiko Šinozaki dzimusi Japānā, no 6 gadu vecuma Tokijā nodarbojusies ar klasisko baletu. Pēc vidusskolas absolvēšanas pārcēlusies uz ASV, kur Portlendas štatā studējusi laikmetīgo deju un psiholoģiju. Heine Avdāls studējis deju Oslo Nacionālajā Mākslu koledžā, kā arī Beļģijā – PARTS (Performing Arts Research and Training Studios) starptautiskajā laikmetīgās dejas skolā. Strādājis dažādās skatuves mākslas apvienībās gan Norvēģijā, gan citās valstīs. 2000. gadā Šinozaki kopā ar Avdālu, kā arī vēl vienu kolēģi – Kristofu de Boku (Christoph de Boeck nodibināja apvienību deepblue, kas 2012. gadā tika pārdēvēta par fieldworks. Šo gadu laikā mākslinieki radījuši vairāk nekā 20 darbus. Kā jau uz to norāda Briselē bāzētās apvienības fieldworks nosaukums, galvenokārt tiek iestudēti darbus ārpus tradicionālajām skatuvēm – izrādes tapušas viesnīcu numuros, birojos, lielveikalos un dažādās citās publiskās vietās.


Izrādes komanda

Koncepts un režija: Heine Avdal, Yukiko Shinozaki

Līdzdalība Rīgas cirka performancē un tās radīšanā:Heine Avdal, Yukiko Shinozaki, Gabel Eiben, Roeland Luyten, Krisjanis Sants, Ieva Gaurilcikaite Sants, Agnese Bordjukova, Emīlija Berga, Mariano Gedwillo

Skaņu noformējums: Roeland Luyten

Teksts: Gabel Eiben

Producenti: fieldworks, Heine Avdal sadarbībā ar Tuvumi

Līdzproducenti: STUK (Leuven), PACT Zollverein (Essen), NPO Offsite (Yokohama), Spiral (Tokyo), APAP / BIT -Teatergarasjen

Atbalstītāji: Rīgas dome, Norsk Kulturråd, Flemmish Community


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:

• varat tikt fotografēts un filmēts;

• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.