Izrāde Fauna decembrī

05.09.2018.

UZMANĪBU! Ir mainīta izrādes norises vieta un laiks – tā notiks 28. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā. Izrāde, kas bija paredzēta 27. decembrī ir atcelta! Par to vairāk iespējams lasīt ŠEIT.

Rīgas cirks 28. decembrī aicina uz ģimenei piemērotu, pasaulē atzītu izrādi “Fauna” no Lielbritānijas. Tajā izcili mākslinieki no vadošajām cirka kompānijām rotaļīgi un ar vairāku akrobātikas disciplīnu palīdzību iejutīsies dažādu dzīvnieku tēlos. Šī izrāde noslēgs Rīgas cirka 130. jubilejas gadu un biļetes vēl iespējams iegādāties Rīgas cirka mājaslapā un Biļešu servisa kasēs.

Mainīgas dzīvās mūzikas pavadījumā “Fauna” kopā ar skatītāju pēta līdzības un kontrastus starp cilvēka kustību un instinktīvu rīcību dzīvnieku karaļvalstī. Demonstrējot savas izcilās spējas, katrs no māksliniekiem iemieso izteikti atšķirīgu dzīvniecisku tēlu, kura īpašās iezīmes kalpo par pamatu sižeta attīstībai un savstarpējai saziņai. Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers dalās savos iespaidos par izrādi: “Tā skatītāju burtiski ierauj teiksmainā meža pasaulē, kur cirka mākslinieku spējas pārliecina un ļauj noticēt dažādu “Faunas” tēlu atveidojumam, bet skaņu ainavas pilnībā rada sajūtu par viņu klātesamību. Pēc izrādes noskatīšanās nepamet sajūta, ka ilgāku laiku esi pavadījis tropiskā mežā, kur vērojams neizmērāms dabas skaistums.”

Trupa „FAUNA” pārstāv daudzdisciplīnu akrobātikas un laikmetīgā cirka virzienus, kas apvieno augstākā līmeņa akrobātiku ar teatrāliem uzvedumiem un dzīvo mūziku. Trupā darbojas seši pasaules līmeņa mākslinieki no visas pasaules – pieci akrobāti, kuri iepazinās, kopā studējot slavenajā Stokholmas dejas un cirka universitātē, un mūziķis.

Trupa uzsāka darbību 2016. gadā, un jau uzreiz to izvirzīja Britu mākslas padomes stipendijai, lai uzvestu un prezentētu pantomīmas izrādi Glastonberijas festivālā. Tika saņemti arī piedāvājumi piedalīties rezidencēs, lai izkoptu prasmes un uzstātos dažādās pasaules valstīs, tomēr viņi nolēma izmantot Adelaidas „Fringe” festivālu, lai pirmo reizi izrādītu tāda paša nosaukuma 60 minūšu garu izrādi, kura saņēma augstāko novērtējumu, iegūstot Labākā jaunā mākslinieka, Labākā cirka un iknedēļas Teatrālās pantomīmas balvas. Jau no paša sākuma viņu mērķis bija radīt alternatīvu pasauli, kurā akrobātikas elementu tehnika ir tik ļoti precīzi noslīpēta un atstrādāta, ka tā pazūd un nav pamanāma tēlu kustībās, lai skatītāji aizmirstu, ka tā ir cirka izrāde un neuztvertu to kā izcilu fizisko spēju demonstrējumu, bet pievērstu uzmanību pašiem tēliem un to rakstura iezīmēm.

Vairāk informācijas par māksliniekiem ŠEIT.