Eiropas cirka nakts Āgenskalnā. Kino seanss

03.11.2022.

Svinam cirku un Eiropas cirka nakti – tiekamies dokumentālās filmas “Cirks ārpus robežām” seansā un iepazīstam 8 mūsdienu cirka zvaigznes!

CIRKA NAKTS KINO SEANSS – “CIRKS ĀRPUS ROBEŽĀM” (53 min.) un Rīgas cirka skolas darbnīcas

Eiropas cirka nakts nolaižas pār Āgenskalnu!

Līdz ar krēslu, kas novembra pēcpusdienās Rīgā ierodas visnotaļ laicīgi, 12. novembrī plkst. 17.00 un 19.00 atzīmēsim Eiropas cirka nakti – ne tik sen aizsākušos, taču sirsnīgus cirka svētkus. Kamēr nupat renovētajā Rīgas cirka ēkā krāsa vēl nav nožuvusi, tiksimies Rīgas cirka pagaidu mājās Āgenskalnā, Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpā (starp citu, Rīgas cirka skola šeit būs sastopama vēl kādu laiciņu, tā ka adresi der paturēt prātā).

Sporta zālē būs iespēja izmēģināt dažādas cirka disciplīnas, savukārt Teātra zālē redzēsim iedvesmojošu dokumentlāo filmu par astoņām mūsdienu cirka zvaigznēm – neticami talantīgiem cirka māksliniekiem, kuru priekšā noliec galvas pat fizikas likumi. Šie mākslinieki pārkāpj līdzsvara, kustības un gravitācijas robežas un skatītājam atklāj savu apņēmīgi moderno un mūžam pārlaicīgo praksi.

Ieeja pasākumā – ar brīvbiļeti (izvēloties vienu no diviem piedāvātajiem pasākuma laikiem).


Eiropas cirka nakts programma

“Agrā nakts”

17.00–18.00 filma “Cirks ārpus robežām”

18.00–19.00 cirka skolas darbnīcas

“Vēlā nakts”

19.00–20.00 filma “Cirks ārpus robežām”


Par dokumentālo filmu „Cirks ārpus robežām” (2016) / “Cirque hors-piste”

53 min

Tā dēvētais jaunais cirks radies Francijā 1980. gados, un kopš tā laika pakāpeniski turpina gūt popularitāti uz Francijas un Eiropas skatuvēm. Jaunā cirka auditorija nemitīgi pieaug, vairojas arī cirka apvienības, un tiek atvērtas aizvien jaunas cirka skolas. Jaunais cirks pārkāpj tradicionālajā cirkā tik ierasto cirka numuru ietvaru un, piedāvājot sarežģītākus iestudējumus, cirku apvieno ar deju, teātri un plastisko mākslu.

Režisori Nettī Radvani un Niko Aržilē šīs jaunās cirka mākslinieku paaudzes portreta atveidei izvēlējušies astoņus māksliniekus – Žoanu Legijermu, Joanu Buržuā, Sanju Kosoneni, Aleksandru Frē, Hloju Mogliju, Jorgu Milleru, Kamilu Buatelu un Tatjanu-Mozio Bongongu ir astoņi mākslinieki, kurus .

Ik dienu viņi pārkāpj fizikas likumus, pārkāpj līdzsvara, kustību un gravitācijas robežas, spēlējoties ar mūsu uztveri, orientieriem un bailēm. Viņu izrādes notiek ārpus telts vai teātriem, reizēm pilsētvidē, citkārt pie dabas – skatuves mākslām neierastos apstākļos. Filma „Cirks ārpus robežām” bez māņiem un specefektiem mums ne tikai liek izbrīnā ieplest acis, bet arī uzdod jautājumu par dzīves dziļo jēgu un apkārtējo pasauli.

 

Režija: Nettī Radvani (Netty Radvanyi) un Niko Aržilē (Nicos Argilet)

Lomās: Žoans Legijerms (Johan Le Guillerm), Joans Buržuā (Yoann Bourgeois), Sanja Kosonene (Sanja Kosonen), Aleksandrs Frē (Alexandre Fray), Hloja Moglija (Chloé Moglia), Jorgs Millers (Jörg Müller), Kamils Buatels (Camille Boitel), Tatjana-Mozio Bongonga (Tatiana-Mosio Bongonga)


Par Eiropas cirka nakti

Eiropas cirka nakts šogad notiek 4. reizi un šogad ir veltīta ķermeņa un kliedziena tematikai – ķermenis ir cirka mākslas pamats, savukārt prieka, dusmu, sāpju, brīvības vai laimes kliedziens vienlaikus ir kā atbrīvošanās, tā vēstījums.

Cirka nakts šogad piedāvā 214 notikumus gan šīs tradīcijas dzimtenē Francijā, gan citās EIropas valstīs, tostarp Latvijā.

Visi Eiropas cirka nakts notikumi: ŠEIT.


Atbalsta: Francijas institūts

Pasākums ir iekļauts Eiropas cirka nakts oficiālajā programmā