Cirka skola aicina

29.08.2017.

VSIA “Rīga cirks” aicina uz Rīgas cirka skolu — no septembra sāksies regulāras nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem

Pirmais Cirka skolas nodarbību cikls bērnu, pieaugušo un ģimeņu grupām sāksies 9. septembrī. Nodarbības notiks sestdienās, un tās vadīs pasniedzēji, kuriem ir gan ar cirka disciplīnām saistītu jomu, gan pedagoģiskā pieredze. Informācija par Rīgas cirka skolas nodarbībām, pasniedzējiem un pieteikšanās: www.cirks.lv.

VSIA “Rīgas cirks” piedzīvo pārmaiņas — ir izstrādāta jauna stratēģija un uzsākts darbs, lai tas kļūtu par starptautisku, mūsdienīgu un daudzfunkcionālu mākslas centru. Rīgas cirka skolas izveide ir viens no pirmajiem soļiem, lai veicinātu cilvēku izpratni par cirka mākslu, dodot iespēju ikvienam bez iepriekšējām priekšzināšanām vai fiziskas sagatavotības praktiski apgūt ne tikai cirka disciplīnās, bet arī dzīvē noderīgas iemaņas, kā, piemēram, māku noturēt līdzsvaru, sadarboties ar citiem un radoši izpausties.

Pēdējos mēnešos Rīgas cirkā, pētot citu valstu pieredzi un konsultējoties ar jomu profesionāļiem, izstrādāta vispusīga, profesionāla un aizraujoša Cirka skolas programma. “Lai nodrošinātu profesionālas cirka mākslas pieejamību Latvijā, mums pakāpeniski jāattīsta cirka izglītība, un šīs brīvā laika nodarbības ir pirmais solis ceļā uz to. Es aicinu ikvienu nākt un izmēģināt! Tā ir iespēja būt kopā neatkarīgi no fiziskajām spējām, dzimuma, vecuma, valodas un jebkādas pārliecības. Kopā ar Cirka skolas nodarbību vadītājiem radīsim drošu un radošu vidi, lai katrs pēc nodarbības jūt, ka spēj nedaudz vairāk, nekā varēja pirms tam. Tas, manuprāt, ir pats labākais, ko no cirka varam mācīties,” saka Rīgas cirka valdes locekle Ināra Kehre.

Sestdien, š.g. 9. septembrī notiks Rīgas cirka skolas atvērto durvju diena, kad iepazīties ar pasniedzējiem un cirka disciplīnām ir aicināts ikviens, iepriekš piesakoties.

Madara Garklāva pedagoģisko praksi ieguvusi Somijā, Cirka skolā viņa ar somatikas un dejas palīdzību mācīs brīvi izpausties kustībā. Agnese Vanaga vairākus gadus ir dzīvojusi un strādājusi Argentīnā; Cirka skolā viņas ziņā būs vispārējā fiziskā sagatavotība, lokanība, kontaktimprovizācija un laikmetīgā deja. Stāju uz rokām, grīdas akrobātiku un žonglēšanas pamatus palīdzēs apgūt Aleksejs Smolovs, bet tik svarīgās līdzsvara disciplīnas kā līdzsvara dēli un braukšanu ar vienriteni mācīs Dmitrijs Pudovs.

Rīgas cirka izglītības programmas koordinatore Māra Pāvula: “Cirks ir ne tikai māksla, bet arī dzīvesveids. Tā ir iespēja pieredzēt sevi un pasauli ķermeniski. Mācīties cirku nozīmē nevis pašmērķīgi apgūt kādu disciplīnu, bet meklēt sevī spēju izpaust savu emocionālo un intelektuālo pasauli caur kustību. Man prieks, ka mums ir izdevies izveidot daudzpusīgu treneru komandu, kura šādu vidi veidos arī mūsu Cirka skolā.”

Nodarbības notiks sestdienās LU Ekonomikas, vadības un biznesa fakultātē Aspazijas bulvārī 5, Rīgā. Pieteikšanās uz regulārajām nodarbībām, kā arī uz atvērto durvju dienu: www.cirks.lv.