Cirka nakts Rīgā

02.10.2020.

Eiropas cirka nakts svinības ar cirku, mūziku, dzeju un teātri

Multimākslinieka Monki (Nīderlande) soloizrādē “Static” tiek pētīta starptelpa. Šis ir mazliet sentimentāls ceļojums mākslinieka bērnībā, te  satiekas dzīvā mūzika, teātris un cirks – aizraujoši triki uz ķīniešu dubultās kārts. Izrādē “Static” rāmas mūzikas mirkļi mijas ar eksplozīvām cirka tehnikām, un būtiska loma ir laikam – laiks tiek dots, un laiku paņem…

Laiki mainās un atgriežas, un šābrīža trīsdesmitgadnieku paaudzi fascinēs mazliet piemirstās pagātnes tehnoloģijas no deviņdesmitajiem – geimbojs, videospēles un padzīvojušas mūzikas atskaņošanas ierīces. Vienīgi – kur beidzas ļaušanās pagātnes burvībai un sākas neveselīga nostalģija?

Eiropas cirka nakts ir starptautisks pasākums, kas notiek novembra vidū, un pievērš publikas uzmanību mūsdienu cirka un ielu mākslas notikumiem.   

 

13. un 14. novembrī 19.00 LKA Nacionālās filmu skolas paviljonā, Elijas ielā 17, Rīgā

Par Monki

Benjamins Kuitenbrūvers (Benjamin Kuitenbrouwer) jeb Monki ir cirka mākslinieks no Nīderlandes, studējis Roterdamas Codarts Circus Arts cirka skolā, apguvis dubultās ķīniešu kārts disciplīnu. Pēc augstskolas absolvēšanas (2014) sācis attīstīt savu individuālo cirka stilu, performancēs iesaistot mūziku un teātra elementus.

Monki pašmācības ceļā ir apguvis ģitāras un citu instrumentu spēli. Monki ne tikai uzstājas ar savu soloprogrammu, bet ir arī viens no cirka mākslinieku kolektīva “Collectif Sous le Manteau” dalībnieks.

VAIRĀK PAR MONKI…

Izrādes garums: apmēram 60 min

Ieteicamais vecums: no 8 gadiem

 

Pilnās biļešu cenas:

1 personai: 12 EUR 

4 personām: 40 EUR

 

Studentiem, skolēniem un pensionāriem – 10% atlaide

Bezmaksas ieeja: nav paredzēta