Circa no Austrālijas – Rīgas cirka rezidenču programmā

18.04.2021.

Apvienība “Circa” no Austrālijas – Rīgas cirka rezidenču programmā

Pirmie Rīgas cirka rezidenču programmas mākslinieki, kas apdzīvo Rīgas cirka jaunās pagaidu treniņtelpas Zeļļu ielā 25, ir apvienība “Circa Contemporary Circus”.

“Circa” kolektīvs ir labi pazīstams laikmetīgā cirka pasaulē. Apvienība bāzējas Brisbenā, Austrālijā, bet dalībnieki nāk no visdažādākajām pasaules vietām. Šobrīd pie mums rezidencē dzīvo Kristīna Caunere (Christina Zauner) no Austrijas, Sems Lečs (Sam Letch) no Lielbritānijas, Frans Alvarezs Hara (Fran Alvarez Jara) no Spānijas, Nensija Luna (Nancy Luna) no Meksikas – jāpiebilst, ka viņi ir tikai neliela daļa no kuplā “Circa” kolektīva.

Circa mākslinieki ir uzstājušies daudzviet pasaulē – sešos kontinentos un vairākos desmitos pasaules valstu. Circa māksliniekiem tiek piedēvēta tendence izpludināt robežas starp cirku, teātri un deju, viņi ir fiziski un mākslinieciski izcilā formā. Viņi ir bijuši regulāri viesi pasaules lielākajos cirka festivālos Ņujorkā, Monreālā, Berlīnē, Londonā un citur, bet šobrīd, kamēr pasaule elpo lēnāk, viņi trenējas un attīsta jaunas idejas tepat Āgenskalnā un pa reizei arī pludmalē pie Baltijas jūras.

Pasaulē zināmākās Cirka izrādes ir “Humans”, “Leviathan”, “Sacre”, “Beethoven 9” u.c.