Fotoprojekts REHEARSALS

06.01.2021.

Fotogrāfes Karinas Bengtssones “Rehearsals” Rīgas cirka skolā

Fotogrāfe Karina Bengtssone no Nīgordu mājām (Nygårds Karin Bengtsson) tieši pirms gada – 2020. gada janvārī – uzturējās Rīgas cirka rezidenču programmā un sadarbībā ar Rīgas cirka skolas bērniem radīja fotogrāfiju sēriju “Rehearsals”. Šī gada laikā darbi ieguvuši fizisku un izstādāmu veidolu un jau tikuši izstādīti Thomas Wallner galerijā Zviedrijā. 

Autores darbības lauks ir fotogrāfija – viņa pazīstama ar iestudētām fotogrāfiskām ainavām un interjeriem, kuros parasti redzama kāda vientuļa persona. Mākslinieci interesē cilvēks laikā un telpā, īstenība un fikcija, pagātnes un nākotnes attiecības. Bieži vien viņas darbos nolasāmas atsauces uz mākslas vēsturi, īpaši uz Skandināvijas 20. gadsimta sākuma glezniecību. Rezidences laikā Rīgas Karina turpināja ar inscenētās fotogrāfijas starpniecību pētīt vientulības un laika tēmas, kurās nereti parādās arī senu ēku stāsti.

Attēlos: Karinas Bengtssones darbi no sērijas “Rehearsals” (2020), kas tapusi sadarbībā ar Rīgas cirka skolas audzēkņiem un viņu ģimenēm: Adapting, Forgiving, Improving, Understanding. 

 

Vairāk par šo fotosēriju un citiem Karinas darbiem – ŠEIT.

Vairāk par Rīgas cirka rezidences laikā īstenoto fotosēriju “Rehearsals” – ŠEIT.