Fresh Circus

20.03.2018.

Rīgas cirks piedalījās starptautiskā konferencē par cirka mākslas attīstību – Fresh Circus 4 “Vairāk nekā cirks!”.

No 13. – 15. martam Briseles Nacionālajā teātrī notika starptautiskā cirka un ielu mākslas tīkla Circostrada rīkotā konference par cirka mākslas attīstību FRESH CIRCUS 4 “Vairāk ne kā cirks!”. FRESH CIRCUS ir nozīmīgākā konference cirka jomas profesionāļiem Eiropā un notiek katru otro gadu. Šogad konferences centrā bija trīs galvenās tēmas: cirka tēls un publika; inovācijas; mākslinieciskie ceļi un radīšanas procesi. Šogad konferenci apmeklēja ap 450 jomas profesionāļu no visas pasaules.

Rīgas cirka skolas vadītāja Māra Pāvula konferencē kūrēja praktisko semināru par jaunu auditoriju piesaisti. Ņemot vērā, ka Rīgas cirks pievērš lielu lomu jaunas auditorijas sasniegšanai, šī bija lieliska iespēja iedziļināties auditorijas jautājumos globālā kontekstā un iepazīties ar iedvesmojošiem piemēriem no visas pasaules.

Jaunu auditoriju sasniegšana ir liels izaicinājums cirka mākslai visā pasaulē. Kur to meklēt? Vai mums būtu jākoncentrējas uz jaunu skatītāju piesaisti vai dziļāku attiecību veidošanu ar jau esošo auditoriju? Vai mēs meklējam jaunus skatītājus vai veidus, kā kļūt par vienotu kopienu? Kā citu sektoru pieredze kopienas veidošanā varētu palīdzēt cirka mākslas sektoram attīstīties? Vai mūsu skatītāji atspoguļo mūsu sabiedrību, vai tas ir tikai šaurs domu biedru loks?

Šie bija tikai daži no jautājumiem, par kuriem Māras uzaicinātie lektori Patrick De Groote (mākslinieciskais vadītājs, festivāla Zomer van Antwerpen, Beļģija), Jacqueline Friend (mārketinga un publikas veidošanas menedžere, Crying Out Loud, Lielbritānijā), Alexandra Henn (projektu vadītāja Chamäleon Productions Vācijā), Duncan Wall (Grāmatas The Ordinary Acrobat autors un ASV nacionālā cirka tīkla Circus Now līdzdibinātājs) domāja un sprieda semināra laikā.

Pasākuma laikā Māra Pāvula pārstāvēja Rīgas cirku sarunās par dalību Radošās Eiropas projektā, lai veicinātu cirka mākslinieku mobilitāti un starpdisciplināro sadarbību, kā arī viesojās cirka augstskolas ESAC jaunajās telpās, lai gūtu precīzāku priekšstatu par izglītības sistēmas struktūru Beļģijā, iepazinās ar cirka radošā centra L’espace Catastrophe jaunās ēkas būvniecības projektu, apmeklēja cirka biennāli Festival Up! un iepazīstināja konferences apmeklētājus ar VSIA Rīgas cirks darbības stratēģiju.

Maijā klajā nāks publikācija ar detalizētu norišu atspoguļojumu un praktisko semināru rezultātiem. Vairāk informācijas www.circostrada.org

 

Foto no: http://www.circostrada.org/en/fresh-circus4#gallery