Meistarklases
09.10.2018.
Šī gada 11. un 12. oktobrī Rīgā norisināsies meistarklases pieredzējušiem cirka pasniedzējiem par cirka prakses apmācību attīstības metodēm Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā.
Baltijas – Ziemeļvalstu cirka tīkls sadarbībā ar VSIA Rīgas cirks organizē meistarklases, kuras vadīs pieredzējuši pasniedzēji Reija Tapaninen un Džons Pauls Zakarini. Šīs tikšanās laikā Nacionālajā filmu skolā, Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkls vēlas formulēt, kādos veidos Baltijas un Ziemeļvalstu reģioni var sadarboties, lai attīstītu cirka izglītību un tās nozīmi mākslinieciskās domāšanas procesā. Kopā ar pasniedzējiem tiks atklāti veidi, kā attīstīt cirka apmācību prakses, iekļaujot kā tehniskās, tā mākslinieciskās īpašības, kas nepieciešamas, lai kļūtu par laikmetīgā cirka mākslinieku.
Meistarklasēs aicināti pieteikties pasniedzēji ar pieredzi cirka izglītībā. To iespējams izdarīt, laicīgi aizpildot anketu ŠEIT.
Savukārt, noslēdzot meistarklašu programmu arī plašākai auditorijai būs iespēja tikties ar šobrīd vienīgo cirka mākslas doktoru pasaulē – Džonu Polu Zakarini. 12. oktobrī plkst.18.30 NicePlace telpā notiks pasākums “Sarunas par cirku”, kur vakara gaitā neformālā gaisotnē Rīgas Cirka skolas vadītāja Māra Pāvula aicinās Džonu dalīties domās par viņa grāmatu un mākslinieka nepieciešamību reflektēt par savas mākslas ietekmju cēloņiem.
TIEŠRAIDES VIDEO IERAKSTS PIEEJAMS ŠEIT.
Pasniedzēji:
Džons Pols Zakarini ir starptautiski atzīts cirka mākslinieks, režisors un cirka akadēmiķis. Šobrīd viņš ir vienīgais cirka mākslas doktors pasaulē un asociētais cirka profesors Stokholmas Dejas un cirka universitātē. Līdztekus darbam augstskolā viņš uzstājas ar savu jauno izrādi “Galva”, kas ir viņa pirmā izrāde pēc 8 gadu pārtraukuma. Viņa doktora darbā “Circoanalysis” ir gadiem ilgs pētījums par psihoanalīzes konceptu iekļaušanu cirkā. Kā arī grāmata “Falling the Thought of Circus” ir mazāk akadēmisks un cilvēciskāks ieskats šajā pētījumā un Žana Pola kā cirka mākslinieka iekšējā pasaulē.
Reija Tapaninen ir maģistra grāds dejas un cirka mākslas izglītībā. Ir studējusi teātri, fizisko komēdiju ar specializāciju klauns. Reija ir strādājusi kā skolotāja vairākās cirka skolās Helsinkos (jaunatnes cirks) un pēdējā laikā Tamperē (jaunatnes cirkā un sociālo cirka grupās). Guvusi pieredze, mācot studentiem augstāko izglītību, kā arī mācot profesionālos māksliniekus. Arvien vairāk un vairāk kā pasniedzēja, viņa ir ieinteresēta koncentrēties uz elpošanu un izpratni par ķermeni, kas ļauj mums sevi parādīt pasaulei, kā arī uz skatuves. Reija ir direktore un producente mūsdienu cirka grupā “Zero Gravity Company”. Pagājušajā gadā viņa strādāja kā producente Sirkus Faktori, pavisam jauna telpa mūsdienu cirkam, Tamperē.
Baltijas – Ziemeļvalstu cirka tīkla sastāvā ir 16 Baltijas un Ziemeļvalstu cirka mākslas organizācijas, kas sadarbojas ar mērķi stiprināt cirka nozari un tās attīstību visā reģionā. Politikas veidošana, apmācību semināri un pieredzes apmaiņas tikšanās ir tikai dažas no tīkla aktivitātēm. Lielākie ieguvumi saistās ar iespēju veiksmīgāk pozicionēt Baltijas cirka mākslas vajadzības Eiropas līmenī.
Meistarklases atbalsta Ziemeļvalstu Kultūras fonds un Ziemeļvalstu kultūras punkts.