Foto un video: izrāde par klimata pārmaiņām “Pienene”
28.12.2023.
Rīgas cirks sadarbībā ar Norvēģijas cirka apvienību “Acting for Climate” piedāvā cirka izrādi par klimata pārmaiņām “PIENENE” – izrādes ceļojošā versija iekļauta programmā Latvijas skolas soma.
Par izrādi “Pienene”
Gluži kā pienenei, kas spēj izdzīvot un izplatīt savas pūku sēklas, neskatoties uz skarbiem apstākļiem, arī cilvēcei ir iespēja apvienoties un cīnīties par savas planētas dzīvi.
“Pienene” ir pusaudžiem un jauniešiem adresēta laikmetīgā cirka izrāde par krustcelēm, kurās šobrīd atrodas cilvēce. Kādu ceļu mēs iesim klimata un bioloģiskās daudzveidības krīzes situācijā, kas izveidojusies industriālās attīstības, netālredzības un alkatības rezultātā? Kāda būs mūsu nākotne? Kādu jūs vēlaties to redzēt? Šie jautājumi caurvij iestudējumu, un, apvienojot grīdas un gaisa akrobātiku, deju un mūziku, “Pienene” rosina apdomāt nākotnes vīzijas un iespējamo rīcību, ko varam veikt, lai nepieļautu planētas bojāeju.
“Pienene” ir viens no starptautiskā projekta “Cirks klimatam” galarezultātiem. Iestudējums tapis sadarbībā ar Norvēģijas cirka mākslinieku apvienību “Acting for Climate” – Norvēģijas cirka mākslinieku apvienība, kas vides un ekoloģijas jautājumus veiksmīgi apvieno ar laikmetīgā cirka praksi.. Projekta laikā – izrādes tapšanas posmā – mākslinieki kopā ar dažādu Latvijas reģionu jauniešiem radošajās laboratorijas, pētīja mākslas aktīvisma un klimata jautājumiem.
Izrādei ir divas versijas – pilna apjoma izrāde, kurā piedalās mākslinieki no Norvēģijas un Latvijas, kā arī ceļojošā versija, kurā piedalās mākslinieki no Latvijas.
Projekts “Cirks klimatam” un izrāde “Pienene” tiecas rast iespējas uzrunāt jauniešus, izteiksmīgi pielietojot neverbālo skatuves valodu – laikmetīgā cirku, deju un vizuālo mākslu.
Vairāk par izrādi: ŠEIT
Ceļojošās izrādes versijas foto: Vladimis Svetlovs
Video: Uvis Leskavnieks
Foto un video no lielformāta pirmizrādes: ŠEIT
Izrāde tapusi VSIA “Rīgas cirka” un cirka apvienības “Acting for Climate” projekta “Cirks par klimata pārmaiņām” (nr. EEZ/2021/1/16) ietvaros, pateicoties Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un valsts līdzfinansējumam.