Izrāde Fauna decembrī

Uzmanību! Mainīts pasākuma norises laiks un vieta izrāde notiks šī gada 28. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā. 27. decembra izrāde Rīgas cirka arēnā ATCELTA! Apmainīt iegādātās biļetes nav nepieciešams, bet par to, kā rīkoties, dodoties uz pasākumu vai kā atgriezt naudu, vairāk iespējams uzzināt ŠEIT.

Starptautiski atzītie mākslinieki iejutīsies dažādu dzīvnieku tēlos un ar izcilām akrobātikas prasmēm izspēlēs un pētīs kontrastus un atšķirības starp cilvēcisko un primitīvo pasauli. Izrāde notiks 28. decembrī, noslēdzot Rīgas cirka 130. jubilejas gadu.

FAUNA ir sešu daudzpusīgu mākslinieku sadarbības paraugs, kuru starptautiskais skatuves mākslas portāls “Broadway World” trāpīgi nosaucis par “savvaļas dzīvniekiem daiļi kontrolētā akrobātiskā stāstā”. Jau no paša sākuma viņu mērķis bija radīt alternatīvu pasauli, kurā akrobātikas elementu tehnika ir tik ļoti precīzi noslīpēta un atstrādāta, ka skatītāji to neuztver to kā izcilu fizisko spēju demonstrējumu, bet pievērš uzmanību pašiem tēliem un to rakstura iezīmēm.

Trupa „FAUNA” pārstāv daudzdisciplīnu akrobātikas un laikmetīgā cirka virzienus, kas apvieno augstākā līmeņa akrobātiku ar teatrāliem uzvedumiem un dzīvo mūziku. Trupā darbojas seši pasaules līmeņa mākslinieki no visas pasaules – pieci akrobāti, kuri iepazinās, kopā studējot slavenajā Stokholmas dejas un cirka universitātē, un mūziķis.

Trupa uzsāka darbību 2016. gadā, un jau uzreiz to izvirzīja Britu mākslas padomes stipendijai, lai uzvestu un prezentētu pantomīmas izrādi Glastonberijas festivālā. Tika saņemti arī piedāvājumi piedalīties rezidencēs, lai izkoptu prasmes un uzstātos dažādās pasaules valstīs, tomēr viņi nolēma izmantot Adelaidas „Fringe” festivālu, lai pirmo reizi izrādītu tāda paša nosaukuma 60 minūšu garu izrādi, kura saņēma augstāko novērtējumu, iegūstot Labākā jaunā mākslinieka, Labākā cirka un iknedēļas Teatrālās pantomīmas balvas. Jau no paša sākuma viņu mērķis bija radīt alternatīvu pasauli, kurā akrobātikas elementu tehnika ir tik ļoti precīzi noslīpēta un atstrādāta, ka tā pazūd un nav pamanāma tēlu kustībās, lai skatītāji aizmirstu, ka tā ir cirka izrāde un neuztvertu to kā izcilu fizisko spēju demonstrējumu, bet pievērstu uzmanību pašiem tēliem un to rakstura iezīmēm.

Pirmās 50 biļetes iespējams iegādāties par īpaši izdevīgu cenu ŠEIT.

Vairāk informācijas par māksliniekiem ŠEIT.