Vēsture

Valērijs Komisarenko

15.09.2021.

Kaučuki un klišniki – šie neparastie vārdi bieži parādījušies cirka afišās. Tā dēvē plastiskās akrobātikas žanra meistarus, kuri manēžā vai uz skatuves demonstrē sava ķermeņa lokanību. Lai gan plastiskā akrobātika ir viens no senākajiem akrobātikas veidiem, jēdziens “kaučuks” radies 20. gadsimta sākumā, līdzās citiem tā sinonīmiem, piemēram “gumijas cilvēks”, “cilvēks bez kauliem” un tamlīdzīgiem.


Par to, kādas ir atšķirības starp šiem žanriem, kāda ir jogas prakses nozīme viņa darbā un to, kā vispār nokļuvis cirkā, mums stāsta klišniks Valērijs Komisarenko. Valērijs ar Rīgas cirku sāka sadarboties 2008. gadā un Rīgas cirkā izstrādājis numuru, kas varētu pretendēt arī uz Ginesa rekordu. Viņš uzskatāms par latviešu klišniku tradīcijas turpinātāju. Valērijs savā stāstā iedziļinās cirka mākslas smalkumos un būtībā, un tajā, kāda ir cirka loma kā mākslinieka dzīvē, tā arī skatītāja uztverē.

Intervija krievu valodā.

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki:

Aivars Meistars / Alīna Kešāne / Anna Armand / Baiba Reinika / Dace Pecolli / Darja Golobokih / Darjus Ščesnulēvičs / Dzintra Žilde / Gabriels Gots / Georgijs Sokolovskis / Gunta Virkava / Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets

Finansētājs: Valsts Kultūrkapitāla fonds


Latvija 100
Valsts Kūltūrkapitāla Fonds