Mariano Gedwillo

Klauns un žonglieris

Mariano, kurš plašāk zināms ar skatuves vārdu Cronopio, ir klauns, režisors, virves staigātājs un žonglieris no Argentīnas. Savas gaitas mākslas pasaulē uzsācis 1997.gadā, uzstājoties Argentīnā un citās Dienvidamerikas valstīs, kā arī Eiropā.

2002.gadā dibinājis klaunu teātra kompāniju Compañía de Trabajadores Kallejeros, lai klaunāde sasniegtu ne vien lielpilsētas, bet arī mazpilsētas un ciematus. Mariano meklējumi pēc patiesa un autentiska Klauna tēla balstās dzīves reālijās, tāpēc viņu interesē mijiedarbība ar ļoti dažādām auditorijām – bagātiem un nabagiem, jauniem un veciem, nopietniem un smieklīgiem, ieinteresētiem un skeptiķiem.

“Es ticu mākslas transformējošajam spēkam, un tam, ka ikvienam no mums ir dota spēja apgūt mākslas valodu, lai dalītos ar savu unikālo pasaules redzējumu.”

Mariano Rīgas cirka skolā kā viestreneris pasniedz klaunādi un žonglēšanu, un viņa dzirkstošā personība ir tā, kas bērniem liek gaidīt katru nākamo reizi, kad Mariano atkal atnāks novadīt nodarbību.

Mariano uzstājas kā solo mākslinieks ar klaunādes priekšnesumiem. Par Mariano uzstāšanās iespējām pasākumos interesēties, rakstot uz cirks@cirks.lv