Aleksejs Smolovs

Veselības sporta speciālists, akrobāts ar specializāciju Sīra ratā

 

Aleksejs ir laikmetīgā cirka mākslinieks no Latvijas. Nodarbojies ar cīņu mākslām un uguns šoviem, vēlāk iepazinis skatuves mākslu – cirku un deju –, kur Sīra rats (Cyr wheel – cirka rīks 15 kg smags metāla riņķis cilvēka augumā) ir kļuvis par viņa kaislību un par mediju, ar kura palīdzību izzināt ārējo un iekšējo pasauli. Aleksejs zināšanas apguvis lielākoties autodidaktiski, kā arī caur neatkarīgajām studijām Stokholmas mākslas universitātes Cirka fakultātē.

Kā skatuves mākslinieks Aleksejs piedalās dažāda veida starpdisciplināros notikumos un izrādēs – lielākoties Baltijā. Viņš ir Latvijas pirmās laikmetīgās dejas un cirka izrādes “Faux Pas” līdzautors, kā arī pirmās vietas ieguvējs Laikmetīgā cirka priekšnesumu konkursā Cyrkulacija 2021 Polijā. Šobrīd Aleksejs kā Lietuvas cirka apvienības Taigi Cirkas līdzdalībnieks uzstājas ar izrādi “Up to this Point”. Viņš uzsācis veidot arī jaunu darbu kopā ar igauņu gaisa mākslinieci Lizeti Volku (Lizeth Wolk), kā arī kopā ar Nīderlandē dzīvojošo zviedru mūziķi Markusu Vernheimu (Marcus Wärnheim) turpina izpētes darbu pie improvizētās mūzikas un cirka saskarsmes punktiem. Alekseju var satikt arī, Rīgas ielās piedzīvojot interaktīvo pilsētvides izrādi “Cirks pilsētā”. Aleksejs ir arī šogad uzsāktā starptautiskā projekta “Cirks klimatam” dalībnieks.

Savos priekšnesumos Aleksejs apvieno augsta līmeņa prasmju, ekspresivitātes un autentiskuma pilnu darbību ar Sīra rata sniegtajām iespējām. Alekseja darbiem raksturīgas pārsteidzošas dejas akrobātikas kustības un līdzsvars starp fiziskumu, muzikalitāti un cilvēciskumu.

Ārpus skatuves Aleksejs ir arī cirka pasniedzējs Rīgas cirka skolā, kur viņš pasniedz grīdas un dejas akrobātiku. Viņš ir arī bezpeļņas biedrības “Next Door Circus” valdes loceklis, kuras viens no darbības virzieniem ir iekļaujošo cirka pasākumu organizēšana cilvēkiem ar kustību traucējumiem un viņu tuviniekiem.

Aleksejs uzstājas kā solo mākslinieks ar Sīra rata priekšnesumiem. Par Alekseja uzstāšanās iespējām pasākumos interesēties, rakstot uz cirks@cirks.lv