Par mums

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, kas mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā.

 

VSIA Rīgas cirks stratēģiskie mērķi ir profesionāla cirka mākslas attīstīšana, aktualizēšana un popularizēšana Latvijā un ārvalstīs, kā arī tās pieejamības nodrošināšana visiem sabiedrības locekļiem. Tā visas kapitāla daļas (100%) ir Latvijas valsts īpašums un Valsts kapitāla daļu turētājs ir Kultūras ministrija. Dalībnieku sapulces lēmumus pieņem Kultūras ministrijas valsts sekretārs. VSIA Rīgas cirks nav līdzdalības citās sabiedrībās.

Lai pilnvērtīgi attīstītu cirka nozari un ilgtermiņā dāvātu cirka brīnumu pēc iespējas plašākam cilvēku skaitam, notiek mērķtiecīgs un pārdomāts darbs vairākos stratēģiskajos virzienos. Šobrīd plašākai publikai iespējams redzēt cirka viesizrādes gan Rīgas cirkā, gan citās norišu vietās visā Latvijā. Tagad cirka disciplīnas var izmēģināt ikviens pats – cirka skolas nodarbībās bērniem un darbnīcās visu vecumu interesentiem. Savukārt, starptautisko atpazīstamību un jaunradi Rīgas cirks kā organizācija veicina, sadarbojoties ar starptautiskiem cirka profesionāļu tīkliem un organizējot mākslinieku rezidenču programmu.

Rīgas cirka ēka bija slēgta 2016. – 2018.  gadā, lai veiktu Merķeļa ielas fasādes sienas stiprināšanas darbus. Taču jau kopš 2018. gada septembra te notiek virkne kultūras norišu – laikmetīgās mākslas festivāli, izrādes, izstādes, koncerti un arī cirka izrādes. Tuvākajos gados Rīgas cirka ēka piedzīvos ievērojamas pārmaiņas, kas mainīs ne tikai ēkas funkcionālo izmantojumu, bet arī tai piegulošo pilsētvidi, savienojot Merķeļa un A. Kalniņa ielas.

Vairāk par nākotnes vīziju šajā video:

Secured By miniOrange