Maija Sukute

Dejotāja un horeogrāfe

Radošs nemiera gars gan uz zemes, gan gaisā ir mūsu Maija Sukute – dejotāja, horeogrāfe un gaisa akrobāte. Dejas pasauli iemīlējusi jau 4 gadu vecumā un, kopš tā brīža, tā ir viņas lielākā mīlestība, aizraušanās, hobijs un darbs.

Dzīves laikā apgūts plašs dejas žanru klāsts – latviešu tautasdeja, balets, hiphops, džezs, laikmetīgā deja, laikmetīgais džezs un dažādi tā novirzieni, improvizācijas dejas tehnikas, šovdejas, raksturdejas un daudzu citu dejas žanru elementi dejas leksikas bagātināšanai. Maija veiksmīgi absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas horeogrāfijas katedru un darbojas kā neatkarīga dejas un gaisa akrobātikas māksliniece, piedaloties nozīmīgos Latvijas dejas, mākslas un kultūras projektos. Gaisa akrobātiku apguvusi pašmācības ceļā, par kuru radusies interese, uzsākot darbu Rīgas cirka skolā kā dejas pasniedzējai, un sastopoties ar cirka mākslas daudzveidīgo pasauli.

Maija uzskata, ka šajā pasaulē nav šķēršļu, ja visa pamatā ir uzdrīkstēšanās un godīga, atvērta sirds. “Vienmēr cenšos iedvesmot savus audzēkņus nebaidīties, jo bailes rodas tikai sevī, bet nav spēcīgākas enerģijas kā mūsu pašu.”

Rīgas cirka skolā Maija pasniedz spēka un gaisa akrobātikas nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Perfekcionista dvēsele kombinācijā ar iejūtību un dzirkstošu humoru ļauj ikvienam viņas nodarbībās pacelties vismaz pāris centimetrus no zemes – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē!

Maija uzstājas kā solo māksliniece ar gaisa akrobātikas priekšnesumiem. Par Maijas uzstāšanās iespējām pasākumos interesēties, rakstot uz cirks@cirks.lv