Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi piedāvāt jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju.

Rīgas cirks ir atvērts visdažādāko mākslas jomu māksliniekiem – cirka māksliniekiem, dejotājiem, vizuālās mākslas pārstāvjiem, filmu veidotājiem, dizaineriem, dramaturgiem u.c. – ar mērķi veicināt laikmetīgās mākslas procesus, galveno uzmanību pievēršot laikmetīgā cirka attīstībai Latvijā un Baltijā.

Rīgas cirka rezidenču programma māksliniekiem piedāvā iespēju strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām vai vietai piesaistītiem (site-specific) projektiem, kas saistīti ar Rīgas cirku un tā vēsturisko ēku Merķeļa ielā 4. Laikā no 2021. līdz 2023. gadam Rīgas cirka rezidences notiek Rīgas cirka pagaidu telpās Zeļļu ielā 25, Āgenskalnā.

No 2018. līdz 2020. gadam Rīgas cirks piedāvāja rezidenču programmu ar Nordic Culture Point atbalstu. Tās mērķis bija piedāvāt jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju visdažādāko mākslas jomu pārstāvjiem.

2020. gadā Rīgas cirks organizēja Labklājības rezidences, kas bija paredzētas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mītošiem māksliniekiem un mākslinieku grupām, kuru profesionālo interešu lokā ir sociāli atbildīgu mākslas projektu veidošana. Šī rezidence bija daļa no starptautiska Labklājības rezidenču projekta, kura mērķis ir attīstīt veiksmīgu labklājības rezidenču modeli.

Kopš 2019. gada Rīgas cirks ir Eiropas cirka platformas Circusnext biedrs. Platformas mērķis ir atbalstīt jaunos cirka māksliniekus un apvienības, izcelt radošumu un unikalitāti, veicināt jaunradi un sadarbību. Platformas ietvaros Rīgas cirks uzņem topošos māksliniekus rezidencēs, kā arī izrāda jaunākos Eiropas talantu darbus.

Pieteikšanās dalībai kādā no programmām iespējama kārtējā pieteikumu konkursā, iesniedzot norādīto informāciju. Lūdzam sekot līdzi informācijai par aktuālajiem konkursiem.

ŠOBRĪD NAV AKTUĀLU PIETEIKŠANĀS KONKURSU.

Ja šajā lapā neatradāt jūs interesējošo informāciju par rezidencēm, lūdzu rakstiet uz rezidences@cirks.lv