Izrāde “Cirks klimatam”

10.02.2023.

Rīgas cirka un cirka mākslinieku apvienība “Acting for Climate” (Norvēģija) veidota izrāde “Cirks klimatam”

Kad: 19. un 20. maijā

Kur: Rīgas cirka arēnā (Merķeļa ielā 4)

 

Brīvbiļetes: drīzumā


Vietai pielāgotā izrāde “Cirks klimatam” tapusi, sadarbojoties Latvijas cirka māksliniekiem, Norvēģijas cirka apvienībai “Acting for Climate”, kā arī jauniešiem dažādos Latvijas reģionos. Tāpat projektā iesaistījušās mākslinieces Ingrīda Pičukāne un Vivianna Maria Stanislavska.

Gada garumā kopš 2022. gada pavasara jaunieši no visas Latvijas iesaistījušies laboratorijās, kurās apguvuši mākslas aktīvisma pamatus un radījuši idejas klimata tēmas atspoguļojumam cirka un vizuālās mākslas valodā. Kopsadarbības rezultātā šī gada pavasarī taps izrāde “Cirks klimatam”, kā arī zīns – komiksu veida grāmata, kas turpina izrādē aplūkotās tēmas.

Vairāk informācijas sekos.


”Rīgas cirka” veidotais projekts Cirks klimatam tapis sadarbībā ar “Acting for Climate”. Projekta galvenais mērķis ir Latvijas reģionos radīt telpu, kurā satikties jauniešiem, māksliniekiem un vides ekspertiem, lai sadarbojoties izprastu un apgūtu mākslas aktīvismu kā radošu procesu un iespējamu reakciju uz klimata pārmaiņām.

Vairāk par projektu ŠEIT

Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem ŠEIT