Rīgas cirka stāsti

Projekta “Rīgas cirka stāsti” mērķis ir apzināt to personu loku, kuri ir daļa no Rīgas cirka jaunākās vēstures.

Šajā lapā iespējams iepazīties ar projekta laikā iegūtajām vēstures mutvārdu liecībām un sagatavotajiem attēliem. Laika gaitā stāstu krājums tiks papildināts.                                     .

AIVARS MEISTARS

ALĪNA KEŠĀNE

ANNA ARMAND

BAIBA REINIKA

DACE PECOLLI

DARIUS ŠČESNULEVIČIUS

DZINTRA ŽILDE

GEORGIJS SOKOLOVSKIS

GUNTA VIRKAVA

IVETA GIRTAKOVSKA

MARIJA LASE

MĀRĪTE MILNE

RAITIS AŠMANIS

RAMONA SNIEGA

VALĒRIJS KOMISARENKO

VIJA VEITA

VILNIS NERETS


VAIRĀK PAR PROJEKTU

Ideja par šo projektu radusies līdz ar Rīgas cirkā pieejamā arhīva dokumentālo materiālu apguvi, izvērtēšanu un personāliju apzināšanu. Tā kā Rīgas cirks šobrīd atrodas pārmaiņu posmā, ceļā uz jaunu darbības modeli, ir īstais laiks pētīt un novērtēt esošo mantojumu un uz tā bāzes radīt laikmetīgas kultūras vērtības. Tā kā līdz šim Rīgas cirka darbība paplašinātā veidā nav bijusi apkopota vienotā resursā, jauns pētījums par šo mākslas jomu ar bagātu audiālo un vizuālo materiālu, kas būtu pieejams plašai sabiedrībai, nenoliedzami iegūtu nozīmīgu loma Latvijas skatuves mākslas vēstures izpētē un dokumentēšanā.

Tajā paredzēti trīs posmi
1) Rīgas cirka vēsturisko materiālu krājuma apzināšana un mutvārdu vēstures liecību dokumentēšana – līdz 2018. gada decembrim;
2) Digitālās ekspozīcijas izveide – līdz 2019. gada decembrim;
3) Interaktīva izstāde par Rīgas cirka vēsturi – 2020. gadā.

Latvijas Radio sižets par projektu pieejams ŠEIT.

Projektu īsteno:
Projekta “Rīgas cirka stāsti” organizators ir VSIA “Rīgas cirks”. Projekta pirmais posms top sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centru – pie projekta strādāja LKA Zinātniskās pētniecības centra zinātniskā asistente Agnese Treimane un studējošie – apakšprogrammas “Kultūras socioloģija un menedžments” studente Marita Sanžarevska, apakšprogrammas “Kultūras un mākslu studijas” studentes Elvīra Avota un Renāte Saulīte. Interviju rediģēšanu veic Latvijas radio vecākā korespondente Māra Rozenberga un skaņu operators Renārs Šteimanis.

Fotogrāfiju autore: Ieva Epnere

Finansētājs:
Valsts Kultūrkapitāla fonds